RAPORT

Pogarda

CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Pięć osób zatrzymanych [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem nowosądeckiej prokuratury zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych oraz przejęli 163 kg amfetaminy w formie stałej i płynnej. Zatrzymano pięć osób, w tym dwóch „chemików”.

„Policyjny nos” nie zawiódł. Gigantyczna narkofabryka zlikwidowana [WIDEO]

Policjanci CBŚP zlikwidowali jedno z największych laboratoriów narkotyków syntetycznych w Polsce, w którym wytwarzana była substancja psychotropowa...

zobacz więcej

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała, że nad sprawą nielegalnego laboratorium narkotyków od kilku miesięcy pracowali policjanci z rzeszowskiego CBŚP. „Z ich ustaleń wynikało, że narkotyki mogą być produkowane w powiecie krakowskim” – wyjaśniła policjantka.

 

– W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze dotarli do miejsca, gdzie produkowano hurtowe ilości amfetaminy. Na terenie prywatnej posesji funkcjonowała linia produkcyjna służąca wytwarzaniu amfetaminy – zaznaczyła.

 

Czytaj także: Wprowadzili na rynek 400 kg narkotyków. CBŚP zatrzymało 24 osoby

 

Wskazała, że laboratorium znajdowało się w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych, w których policjanci zabezpieczyli liczne odczynniki, środki chemiczne i urządzenia, a także kolby i zlewki.


– W jednym z pomieszczeń znajdował się również basen ogrodowy wypełniony wodą wykorzystywaną w procesie schładzania – podała.

Służby rozbiły grupę przestępczą, przechwyciły blisko 360 kg narkotyków wartych 12 mln zł

Wspólne działania prokuratury i funkcjonariuszy CBŚP w Łodzi doprowadziły do zlikwidowania dwóch laboratoriów syntetycznych środków...

zobacz więcej

– Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilkudziesięciolitrowe beczki z zawartością płynnej amfetaminy oraz substancji poreakcyjnej. Wszystkie zabezpieczone środki zostały przekazane do dalszych badań. Łącznie podczas przeprowadzonych działań zabezpieczono 163 kg amfetaminy, z których można wyprodukować 163 mln porcji dilerskich – dodała rzeczniczka CBŚP.

 

Podczas akcji policjanci zatrzymali pięć osób, w tym dwóch „chemików”, którzy zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Prokurator oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zarzucił zatrzymanym wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych.


Dwóm osobom prokurator przedstawił zarzuty wprowadzenia do obrotu około 10 kg amfetaminy. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Na poczet przyszłych kar prokurator zabezpieczył należące do podejrzanych dwa luksusowe samochody i 72 tys. zł w gotówce. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej