RAPORT

Pogarda

Leopardy dla Ukrainy, dokumenty Tarczyńskiego, pozwy Tuska i TVN

Eurodeputowany Dominik Tarczyński i lider PO, Donald Tusk (fot. TVP Info; PAP/Radek Pietruszka)
Eurodeputowany Dominik Tarczyński i lider PO, Donald Tusk (fot. TVP Info; PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział przekazanie Ukrainie kompanii nowoczesnych czołgów Leopard. Europoseł Dominik Tarczyński ujawnił nowe dokumenty w sprawie Katargate sięgającej już Warszawy. Donald Tusk razem z TVN przysłali pozwy dziennikarzom i telewizji publicznej.

Pilna narada u prezydenta. Premier i ministrowie zaproszeni do BBN

Prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiegoi ministrów na spotkanie, by omówić aktualną sytuację bezpieczeństwa i politykę...

zobacz więcej

Poniedziałek. Niekończące się pasmo pomyłek opozycji. 


Prezydent Andrzej Duda zaprosił w poniedziałek premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów na spotkanie, by omówić aktualną sytuację bezpieczeństwa i politykę sojuszniczą związaną z wojną na Ukrainie. Z kolei premier Mateusz Morawiecki poinformował w mediach społecznościowych, że ćwiczył na jednej z warszawskich strzelnic. Szef rządu strzelał polskiej broni – karabinka Grot i pistoletu VIS. – Będziemy nadal inwestować w promocję strzelectwa i polski przemysł zbrojeniowy, bo wolne społeczeństwo musi umieć się bronić oraz mieć czym się bronić! – zadeklarował Mateusz Morawiecki. 

 

Tego samego dnia wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił plany utworzenia 1. Dywizji Piechoty Legionów Wojska Polskiego. – Staramy się nasycić wschodnią część naszego kraju Wojskiem Polskim – mówił Mariusz Błaszczak w Białymstoku podczas prezentacji koncepcji powołania nowej dywizji. Jak przekazał wicepremier nowej dywizji ma mieścić się w Ciechanowie, w którym powstanie także batalion czołgów. Do nowej dywizji mają trafić między innymi południowokoreańskie czołgi K2 oraz armatohaubice K9 oraz polskie wyrzutnie artyleryjskie Langusta i moździerze Rak. 

 

Prezes Prawa I Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu PAP.  – Niestety polska opozycja dziś to realizacja popularnego przysłowia: na złość mamie odmrożę sobie uszy. Postępują wbrew rozsądkowi, wiedzy i logice. Zawsze są przeciw polskiemu rządowi. Nawet w tak oczywistych sprawach. Jednak, szczególnie teraz w tak trudnym czasie, taka postawa smuci i powinna być elementem poważnej refleksji nad kondycją opozycji.  

 

 

Takie zacietrzewienie, krótkowzroczność, brak elementarnej wiedzy w sprawach obronności jest nie tylko kompromitujące, ale i niebezpieczne. Strach pomyśleć, że to oni mogliby decydować o kwestiach bezpieczeństwa. Dlatego całe szczęście, że dziś nie rządzą Polską. W tym czasie nie ma miejsca na takie pomyłki. Bezpieczeństwo Polski to zbyt ważna sprawa, aby się aż tak mylić. Niestety zdarza się to im nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

 

Prezes PiS ocenia, że opozycji nie wyszło straszenie brakiem węgla i rzekomym wzrostem cen paliw, a teraz dochodzi sprawa Patriotów, której próbowali udowodnić, że Niemcy nie mogą ich przekazać Ukrainie.   

„Węgla miało nie być, chleb miał być po 30 zł. Nie straszcie Polaków" [WIDEO]

„Strategia opozycji? Straszyć Polaków i zaklinać rzeczywistość. W gazociągu Baltic Pipe miało zabraknąć gazu. Węgla miało nie być, a Polacy mieli...

zobacz więcej

– Niekończące się pasmo pomyłek – podsumował Jarosław Kaczyński. Na potwierdzenie słów lidera Zjednoczonej Prawicy artykuł wp.pl, w którym czytamy m.in., że lider PO pomylił się w takich swoich przewidywaniach jak np. to, że zimą zabraknie w węgla. Na jednym ze zamkniętych spotkań z dziennikarzami były premier miał powiedzieć, że wkrótce w sondażach Platforma Obywatelska przekroczy 30 proc. poparcia. Tymczasem założenia Tuska się nie sprawdziły, rząd radzi sobie z kryzysami, inflacja spada a poparcie dla PO wcale nie rośnie. 

 

Wtorek. Tusk pozywa Gazetę Polską i Tomasza Sakiewicza 

 

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział w Polskim Radiu, że gdyby Rosja zaatakowała Polskę, nasza armia będzie bronić się już na granicy. Polityk PiS mówił, że doświadczenie z wojny na Ukrainie dowodzą, iż nie należy wpuszczać agresora na własne terytorium. Nie rozumie tego Wanda Nowicka z Lewicy. Kiedy pomysł utworzenie nowej, czwartek dywizji Wojska Polskiego chwalił w studiu TVP Info Adam Andruszkiewicz z PiS, Nowicka krytykowała: – A jaką pan ma wiedzę, że akurat w tym momencie trzeba było taką dywizję powoływać? – kwestionowała działania rządu poseł Lewicy. – Czy pani zasnęła 23 lutego i się do dzisiaj nie obudziła? – zapytał ją w odpowiedzi Andruszkiewicz. –  Mamy do czynienia z totalną opozycją, która na dodatek jest mało mądra, mówiąc delikatnie i po prostu w każdej sprawie jest przeciw – powiedziała w Radiu Wrocław poseł PiS Joanna Lichocka. 

 

Szef MON Mariusz Błaszczak spotkał się ze swoim rumuńskim odpowiednikiem Angelem Tilvarem. – Rozmawialiśmy na temat wspierania Ukrainy. To ważne dla niepodległości naszych państw. Nasza współpraca w wymiarze wojskowym i politycznym jest gwarancją naszego bezpieczeństwa – powiedział wicepremier Błaszczak podczas konferencji po spotkaniu z rumuńskim ministrem obrony. 

Partia Hołowni zaskarżyła uchwałę PKW odrzucającą jej sprawozdanie finansowe

Skarga na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej, dotycząca odrzucenia sprawozdania finansowego Polski 2050 za 2021 rok, wpłynęła do Sądu Najwyższego...

zobacz więcej

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe Polski 2050, w którym partia Hołowni wykazała zero środków, choć prowadzi cały czas zbiórki i chwali się wielką liczbą wspierających. Zamiast wyjaśnić sprawę finansowania swojej działalności. były dziennikarz TVN przechodzi do kontrofensywy. – Uważam, że sprawę Trybunału Konstytucyjnego należy rozwiązać radykalnie – stwierdził i zaapelował o zlikwidowanie tego organu władzy sądowniczej. Hołownia ostatnio chciał też zlikwidować gotówkę i jak najszybciej przyjąć euro. Być może Hołownia nie wie, że euro jest też ciągle w gotówce.  


Tymczasem zdecydowana większość badanych opowiada się przeciwko przyjęciu euro przez Polskę – wynika z sondażu IBRiS dla radia ZET. Zaledwie co czwarty ankietowany chce zastąpienia złotego wspólną europejską walutą. To zdaniem ekonomisty Bogusława Grabowskiego, który wchodził w skład Rady Gospodarczej przy Donaldzie Tusku objaw naszej wspólnej głupoty., „Polacy nie mają pojęcia, o czym mówią” i „wypowiadają się na podstawie wiedzy, której nie mają”.  


Do prof. Grabowskiego jeszcze wrócimy, a teraz czas wspomnieć o jego byłym szefie. Donald Tusk, który pozwał niedawno TVP Info, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego i redaktora Marcina Tulickiego, autora filmu „Nasz człowiek w Warszawie”, dalej wysyła pozwy. Teraz razem wobec „Gazety Polskiej Codziennie” i jej redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza. Powodem m.in. okładka ze zdjęciem lidera byłego premiera i literą „Z” na czole. Pozwy Tuska zapewne mają zapewnić mu sądowną ochronę przed krytyką w przeddzień wyborów, tak by nikt nie mógł powiedzieć o nim i jego przeszłości złego słowa. 


Środa. Leopardy dla Ukrainy i entuzjazm we Lwowie 

 

Katargate zatacza coraz szersze kręgi i dociera do Polski. To tutaj rezyduje na co dzień ambasador Maroka Abderrahim Atmoun, podejrzewanym o korupcję i działalność wywiadowczą w Parlamencie Europejskim. Rządowy marokański portal mniej więcej dwa lata temu opublikowała list senator PO Joanny Sekuły, w którym pochwala ona wkroczenie wojsk tego kraju do strefy Guerguerat, która według warunków nadzorowanego przez ONZ rozejmu z 1991 r. powinna pozostać pod kontrolą Frontu Polisario – formacji walczącej z Marokiem o niepodległość Sahary Zachodniej. To stanowisko sprzeczne z polityką Polski wobec Sahary Zachodniej i rezolucjami ONZ.  

Afera Evy Kaili, marokański wywiad i polscy senatorzy. Wstrząsające ustalenia mediów

Rządowy marokański portal opublikował około dwa lata temu list senator PO Joanny Sekuły, w którym pochwala ona wkroczenie wojsk tego kraju do...

zobacz więcej

W Senacie do współpracy z Marokiem powstało osobne koło parlamentarne, ambasadora Maroka przyjmował marszałek Senatu Tomasz Grodzki, a senatorowie opozycji wybrali się również na wycieczkę do tego kraju. – Tą sprawą powinna się zająć ABW. Wszyscy, którzy mieli w Senacie kontakty z ambasadorem Maroka, powinni być natychmiast przesłuchani – komentował dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor. 


Tymczasem Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy wyrok skazujący dla byłego funkcjonariusza Służby Więziennej Łukasza J. oskarżonego o przekazywanie informacji senatorowi Stanisławowi Gawłowskiemu, gdy ten przebywał w areszcie. Proces o korupcję senatora związanego z PO trwa. Trwa także konsternacja po ujawnieniu kolejnej w szeregach partii afery pedofilskiej. – Platformo, dlaczego tworzycie zmowę milczenia ws. przypadków pedofilii? – pytali w środę posłowie PiS, nawiązując do skazania za pedofilię Krzysztofa F., b. pracownika urzędu marszałkowskiego woj. zachodniopomorskiego. 


Zupełnie jawnie, choć wbrew zapowiedziom 10 lat temu rząd Donalda Tuska zdecydował o podniesieniu wieku emerytalnego – zarówno kobiet jak i mężczyzn – do 67 lat. Według polityków PiS Platforma Obywatelska „zafundowała Polakom, a przede wszystkim Polkom, pracę aż do śmierci”. Pytany o sprawę były szef PO Grzegorz Schetyna, z tupetem stwierdził, że przecież wiek emerytalny „nie został podwyższony” …  Również dobrze można powiedzieć, że PO nie sprzedało PKP Energetyka, skoro rząd PiS właśnie ją odkupił…  

Ekonomiczny ekspert PO i TVN24: zlikwidować programy socjalne i wszystko sprywatyzować

Polacy powinni dłużej pracować, trzynasta i czternasta emerytura nie są potrzebne, a 500 plus nie powinno trafiać do wszystkich. Polskie...

zobacz więcej

Co było to było, a co będzie to już zależy od decyzji Polaków. Dzisiaj Donald Tusk, tak jak poprzednio obiecuje, że wieku emerytalnego nie będzie zmieniał. Co innego mówią jednak jego doradcy od gospodarki. Podwyższenie wieku emerytalnego, likwidacja 13. i 14. emerytury, 500 plus nie dla każdego, rezygnacja ze złotówki i wprowadzenie euro oraz prywatyzacja państwowych spółek, w tym m.in. Orlenu i lotnisk to tezy, które wygłosił w Radiu Zet Bogusław Grabowski, ekspert ekonomiczny Platformy Obywatelskiej. Zachodni, szczególnie niemiecki kapitał już zaciera ręce na myśl o kolejnej wyprzedaży majątku polskiego i mocno trzyma kciuki za zwycięstwo PO. 


Polacy zaś trzymają kciuki za wygraną Ukrainy. Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy – Andrzej Duda, Gitanas Nauseda i Wołodymyr Zełenski – podpisali w środę we Lwowie Wspólną Deklarację Prezydentów Trójkąta Lubelskiego. – Polska od samego początku realizowała tutaj bardzo aktywną rolę; to my byliśmy tym pierwszym państwem, które rzeczywiście udzieliło Ukrainie jak na tamten moment wręcz spektakularnej pomocy. Przypomnę, że przekazaliśmy 240 czołgów Ukrainie, że przekazaliśmy miliony sztuk amunicji, że przekazaliśmy karabinki Grot do dyspozycji armii ukraińskiej, że przekazaliśmy także i armato-haubice Krab, które odegrały ogromną rolę w obronie Ukrainy przed rosyjską agresją, i że cały czas przekazujemy Ukrainie różne formy wsparcia – uzbrojenia, wyrzutnie przeciwlotnicze Piorun do użycia przez indywidualnych żołnierzy – mówił we Lwowie Prezydent Andrzej Duda. 

Mieszkańcy Lwowa owacjami fetowali prezydenta Dudę [WIDEO]

Do spontanicznego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Lwowa doszło w środę wieczorem. Kancelaria Prezydenta udostępniła nagrania, na...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda Podczas środowego spotkania we Lwowie prezydent Duda zadeklarował, że Polska w ramach zachodniej koalicji przekaże Ukrainie kompanię czołgów Leopard. Wieczorem doszło do spontanicznego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Lwowa. Kancelaria Prezydenta udostępniła nagrania, na których widać, jak tłumy Ukraińców oklaskami i okrzykami fetują polskiego przywódcę. Prezydent Andrzej Duda od ponad roku jest najpopularniejszym przywódcą zagranicznym na Ukrainie. 


Czwartek. Nikt nie czytał programu PO 


Sejmowa komisja sprawiedliwości pracowała do późna w nocy i zarekomendowała około godz. 1.30 w nocy nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka mówił o szczegółach KPO i negocjacjach z Unią Europejską. Głos zabierała też I prezes SN Małgorzata Manowska. W tym czasie   posłowie Platformy Obywatelskiej bawili się w przelewanie wody tak głośno i blisko mikrofonów, by zagłuszać przemawiających polityków. Jachiryzacja opozycji trwa w najlepsze… 


Polska nie może formalnie przekazać czołgów Leopard na Ukrainę bez zgody Niemiec. Takiej zgody jednak nie ma. – Przekazanie polskich czołgów ukraińskim siłom zbrojnym to sposób na wsparcie Ukrainy – mówił w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller. Gość programu „#Jedziemy” stwierdził, że to także forma wywarcia presji na inne kraje, by aktywniej pomagały w walce z rosyjską agresją. – Chcemy wymusić na innych państwach również podobne zachowania. Jeśli nie obronimy niepodległej Ukrainy, to jesteśmy następnym celem; trzeba to mówić wprost – podkreślił rzecznik. 

Broń artyleryjska z USA dla Polski i Litwy już w Europie

Setki amerykańskich czołgów i pojazdów opancerzonych dotarły w środę do portu w Vlissingen na południu Holandii – informuje holenderskie...

zobacz więcej

Tymczasem setki amerykańskich czołgów i pojazdów opancerzonych dotarły w środę do portu w Vlissingen na południu Holandii – informuje holenderskie ministerstwo obrony. Sprzęt jest przeznaczony dla Polski oraz Litwy i ma wzmocnić wschodnią flankę NATO. Transport z USA jest zabezpieczany przez wojsko holenderskie i jego ostatecznym celem są Polska i Litwa. Komunikat niderlandzkiego ministerstwa obrony mówi o 1275 elementach wyposażenia, z których mniej więcej połowa to pojazdy. 


Wiceszef MSZ Marcin Przydacz przejdzie do Kancelarii Prezydenta, zastępując Jakuba Kumocha w roli prezydenckiego ministra. Prezydent Andrzej Duda dzisiaj powołał Marcina Przydacza na to stanowisko. Jednocześnie oficjalnie odwołał z niego Jakuba Kumocha, który wcześniej poinformował o rezygnacji z przyczyn osobistych. 


Politycy Platformy Obywatelskiej podkreślają, że nie ujawnią Polakom swojego programu, bo obecnie nie ma to sensu. Brzmi to absurdalnie, więc regularnie są o to pytani. Małgorzata Kidawa-Błońska w RMF FM stwierdziła, że sprawa braku programu ją śmieszy, bo i tak nikt go nie czytał. Z kolei Izabela Leszczyna w Radiu Zet wymownie i długo… milczała.  

PO bez programu. Odpowiedzi Kidawy i Leszczyny podbijają sieć [WIDEO]

Politycy Platformy Obywatelskiej podkreślają, że nie ujawnią Polakom swojego programu, bo obecnie nie ma to sensu. Brzmi to absurdalnie, więc...

zobacz więcej

Politycy PO chętnie krytykują rząd, ale niewiele mają do powiedzenia, jeśli chodzi o skandale w ich własnych szeregach. Ciągle głośno jest o samorządowcach z Wrocławia, który świetnie wykorzystują swoje możliwości do zarabiania ogromnych sum w samorządzie. Marta Kozłowska, Agata Gwadera-Urlep, Paweł Karpiński i Ewa Wolak to radni Platformy Obywatelskiej z Wrocławia, którzy jako samorządowcy powinni m.in. kontrolować działania prezydenta miasta Jacka Sutryka. „Tymczasem cała czwórka pracuje w instytucjach podległych gminie Wrocław, czyli płaci im Sutryk” – alarmują media. 


Prezydent Ukrainy Wołodymir Zełeński wystąpił w programie „Gość Wiadomości”. – Polska zadziwiła nas i cały świat uściskiem, wzięła nas w ramiona. Przyjęła miliony Ukraińców. Jestem wdzięczny drużynie prezydenta, premiera i Polakom za takie podejście – mówił Wołodymyr Zełenski w TVP. – Nie chcę używać górnolotnych słów, ale nigdy wcześniej nasze kraje, nie były tak jednomyślne i tak zjednoczone jak teraz (…) To będzie w pamięci naszych społeczeństw. Nie można zaprzepaścić tego, co wydarzyło się między narodem polskim i ukraińskim – mówił prezydent Ukrainy dziękując Polakom za ogromną pomoc. 


Piątek. Starotestamentowe chrześcijaństwo Tuska 


Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, przyjmując jedną poprawkę PiS. Ustawa trafi teraz do prac w Senacie. Przepisy mają wypełnić kluczowy kamień milowy dla odblokowania przez Komisję Europejską środków z Krajowego Planu Odbudowy. Za przyjęciem noweli zagłosowało 203 posłów, 52 było przeciw, a 189 osób wstrzymało się od głosu – większość posłów PO, PSL i Lewicy.  

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, przyjmując jedną poprawkę PiS. Ustawa trafi teraz do prac w Senacie. Przepisy mają wypełnić...

zobacz więcej

– Praprzyczyną projektu zmian w ustawie o SN tkwi w 15 rezolucjach PE w wymierzonych w Polskę, których byliście współautorami, inspiratorami; te rozpowszechniane przez was fake newsy to jest praprzyczyna tego, że musimy odpowiadać na wątpliwości KE – mówił w Sejmie do opozycji minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk. – W nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym chodzi przede wszystkim o to, by zakończyć jeden spór i skupić się na prawdziwym przeciwniku, który jest na wschodzie, nie na zachodzie – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie po uchwaleniu noweli. Czy to się uda? –Nowy projekt ustawy o sądownictwie złożony przez polski rząd w grudniu 2022 r., a obecnie przyjęty przez Sejm, jest ważnym krokiem w kierunku wypełnienia zobowiązań wynikających z polskiego Krajowego Planu Odbudowy – powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand. 


Tymczasem opozycja już zapowiada łamanie prawa po wygranych wyborach. – Wyrzucimy neo-sędziów, stworzymy nowy legalny Trybunał Konstytucyjny, KRS – zapowiedział przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. Wygrana będzie jednak trudna, bo poparcie dla PO… topnieje. – W związku z dzisiejszym głosowaniem posłów Platformy Obywatelskiej otwierającej drogę PiS-owi do środków unijnych postanowiłem wycofać swoje sympatyzowanie z PO – zadeklarował były prezydent Lech Wałęsa.  

Wałęsa cofa poparcie dla PO. Poszło o pieniądze

W związku z dzisiejszym głosowaniem posłów Platformy Obywatelskiej otwierającej drogę PiS-owi do środków unijnych postanowiłem wycofać swoje...

zobacz więcej

Również w Gdańsku w czwartą rocznicę ataku nożownika na prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza Donald Tusk zorganizował spotkanie zatytułowane „Język debaty publicznej w Polsce”. Były premier mówił m.in. o hejcie i zaatakował dziennikarzy Telewizji Polskiej wymieniając ich z nazwiska. Uczestnicy spotkania zauważyli, że Tusk sam się dokłada do rozkręcania nienawiści w debacie. – Zawsze oddam osobie, która mnie zaatakuje, nie zmienię się, nie odpuszczę nogi. Nie będę pokornie znosił ataków na mnie. W tym sensie nie jestem starotestamentowym chrześcijaninem (sic!), ja nie nadstawię drugiego policzka – powiedział Tusk. Tyle, że nie ma starotestamentowych chrześcijan, bo podstawą chrześcijaństwa jest nauka Jezusa Chrystusa zawarta w Nowym Testamencie. Tym samym kolejny raz Tusk pokazuje, jak niewiele wie o religii, do której wciąż się oficjalnie przyznaje. 


Sobota. TVN jak Tusk: pozywa dziennikarzy i TVP 

 

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w świąteczno-noworocznym koncercie dzieci polskich i ukraińskich w Jaworkach. –  Dziękuję za wiarę w zwycięstwo Ukrainy, wspieramy i będziemy ją wspierać; naszym gościom życzę, aby mogli wrócić do swoich domów – mówił prezydent Duda.  

Prezydent wziął udział w świąteczno-noworocznym koncercie dzieci polskich i ukraińskich w Jaworkach

Dziękuję za wiarę w zwycięstwo Ukrainy, wspieramy i będziemy ją wspierać; naszym gościom życzę, aby mogli wrócić do swoich domów – powiedział...

zobacz więcej

„Dziękując za zaproszenie prezydent podkreślał, że to niezwykle wzruszający wieczór, pełen przyjaźni, braterstwa - a jednocześnie wielkiego optymizmu – wiary w zwycięstwo sprawiedliwości, uczciwości i wolności, w zwycięstwo naszych sąsiadów z Ukrainy nad brutalnymi napastnikami, że zdołają ich także przy naszym wsparciu wypędzić ze swojej ziemi, odzyskają wolność. A potem, także przy pomocy naszej i całego świata odbudują Ukrainę jeszcze piękniejszą niż była” – podkreślono w komunikacie zamieszczonym na stronie Kancelarii Prezydenta RP. 


Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu RMF FM. – Kompromis z KE jest trudny i dobry, daje możliwość odblokowania środków unijnych i lepiej pójść szybko do przodu – mówił szef rządu.  W rozmowie z RMF FM szef rządu przyznał, że podczas sejmowego głosowania nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym „przynajmniej część opozycji zachowała się wczoraj właściwie”. – Dzięki naszej odpowiedzialnej polityce i kompromisowi, który zawarliśmy z KE doprowadziliśmy do sytuacji, w której opozycji było trudno postąpić inaczej – ocenił premier Morawiecki. 


Nie ustaje akcja dyplomatyczna w sprawie reparacji dla Polski. Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski spotkał się w piątek z przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego ONZ Csabą Korosim i przekazał mu pismo z prośbą o przyjrzenie się sprawie odszkodowań wojennych od Niemiec, o które stara się Polska. Jak przekazał polski dyplomata, kopię listu otrzymał też sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.  

Dyplomaci z ONZ otrzymali list z Polski. O reperacjach od Niemiec

Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski spotkał się w piątek z przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego ONZ Csabą Korosim i przekazał mu pismo z...

zobacz więcej

Kolejny pozew przygotował TVN, który teraz pozwał TVP i szefa portalu tvp.info Samuela Pereirę, za cytowanie opinii redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza, którego TVN również pozwał. –  Nie ma dowodów na to, że TVN stawał w obronie wolności słowa. Jest bardzo dużo wypowiedzi, że tak mówi, że buduje sobie taki PR – mówił redaktor Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Jego zdaniem pozwy już nie tylko wobec niego, ale także wobec cytujących go mediów dowodzą, że TVN próbuje zastraszać, by nikt nie miał odwagi zapraszać go do studia i cytować. 

 

Niedziela. Tarczyński pokazuje dokumenty Katargate 

 

Rosja celowo popełnia kolejne zbrodnie wojenne na ludności cywilnej. To nieludzkie. Musimy działać natychmiast, żeby ją powstrzymać – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze komentując ostrzał rakietowy bloku mieszkalnego w ukraińskim mieście Dniepr, w którym zginęło co najmniej 21 osób. 

Dyplomaci z ONZ otrzymali list z Polski. O reperacjach od Niemiec

Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski spotkał się w piątek z przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego ONZ Csabą Korosim i przekazał mu pismo z...

zobacz więcej

A na antenie TVP Info po raz pierwszy publicznie w telewizji przedstawiono dokumenty - przelewy na łączną kwotę 60 mln dolarów dla skorumpowanej szajki działającej w Parlamencie Europejskim. Dokumenty ujawnił Dominik Tarczyński.  Europoseł PiS podkreślał, że wszystkie osoby, beneficjenci łapówek w aferze Katargate, to także osoby, które inicjowały ataki na Polskę lub bezpośrednio pisały raporty uderzające w nasz kraj. – Stąd mój wniosek, by powtórzyć wszystkie głosowania przeciwko Polsce – podkreślił gość programu „Woronicza 17”.  


Tarczyński uważa, że szajka korupcyjna miała współpracowników w Polsce, którzy pomagali przygotować ataki na nasz kraj. – To stara sprawa, ale osoba, która nie ma zielonego pojęcia: kto jest premierem w Polsce, jaki jest system konstytucyjny, ma szczegółową wiedzę prawną na temat tego, co w Polsce jest „nie okej”. To oznacza, że 60 mln dolarów poszło do tej siatki; i mamy ataki na Polskę napisane przez kogoś z Polski (...) Pani Kaili, pan Panzeri, pan Tarabella i reszta brali pieniądze za sztuczną inteligencję, za Bitcoiny, za Katar, za Maroko. Nagle jest głosowanie przeciwko Polsce, to mówią: „a, to o Polsce, to teraz będziemy głosować uczciwie” – drwił Dominik Tarczyński. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej