RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie ma zgody na cenzurę w mediach. Rusza specjalna infolinia ws. pozwu TVN

Najnowsze

Popularne

Telewizja Polska sprzeciwia się próbom nacisków i cenzurowania – zarówno opinii jak i treści. Dlatego uruchamiamy specjalną skrzynkę mailową oraz infolinię, na które mogą Państwo, czyli nasi widzowie i czytelnicy, przekazywać swoje poparcie dla dziennikarzy. To odpowiedź na pozew stacji TVN, która pozwała TVP i redaktora naczelnego portalu tvp.info Samuela Pereirę za zacytowanie opinii Tomasza Sakiewicza, który na antenie TVP Info stwierdził, że TVN „kłamie” i „manipuluje”. Co o sprawie sądzą nasi widzowie i czytelnicy? Zachęcamy do wyrażenia swojego zdania na ten temat.

TVN i „uczciwa praca wobec widzów”. Kilkanaście przykładów na to, jak są oszukiwani od lat

„Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie...

zobacz więcej

Sprzyjająca opozycji stacja TVN pozwała Telewizję Polską i redaktora naczelnego portalu tvp.info Samuela Pereirę. Powód? Zacytowanie opinii Tomasza Sakiewicza na temat materiału TVN o katastrofie smoleńskiej. Publicysta na antenie TVP Info przekonywał, że TVN „manipuluje” oraz „kłamie w żywe oczy”.


Kuriozalny pozew i próby cenzury

 

Stacja domaga się nie tylko przeprosin i pieniędzy dla własnej fundacji, ale też rocznego zakazu używania takich sformułowań jak: 

 „TVN kłamie”;

 „TVN jest stacją Putina”;

 „TVN podaje informacje; które chronią Putina”;

 „TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej”;

 „publikacje TVN są zmanipulowane”.

 

O szczegółach pozwu pisaliśmy tutaj:
Mówienie, że TVN kłamie i manipuluje, będzie zakazane? Kuriozalny pozew stacji

 

Równolegle pozwany przez TVN został Tomasz Sakiewicz.


Pereira: Najbardziej sprzyjająca PO telewizja

 

– Odbieram to jako próbę zastraszenia: że dziennikarze generalnie nie mają prawa nie tylko do krytykowania Platformy Obywatelskiej czy Donalda Tuska, ale również najbardziej sprzyjającej ten partii telewizji, jaką jest TVN – komentuje pozew szef portalu tvp.info Samuel Pereira. 

Przypomnijmy – niedawno Telewizję Polską pozwał także Donald Tusk, próbując zablokować krytyczny wobec prowadzonej przez niego polityki film dokumentalny. 


W obronie wolności słowa

 

Co o pozwie TVN i próbie cenzurowania mediów sądzą nasi czytelnicy i widzowie? 


Telewizja Polska sprzeciwia się próbom nacisków i cenzurowania – zarówno opinii jak i treści. Dlatego uruchamiamy specjalną skrzynkę mailową oraz infolinię, na które mogą Państwo – nasi widzowie i czytelnicy – przekazywać swoje poparcie dla dziennikarzy.


Jak to zrobić? Są dwie możliwości:


 telefonicznie – pod numerem: (22) 50 70 410;


 mailowo – na adres: wolnoscslowa@tvp.pl.


Zobacz także: „To niewygodne, ale to prawda”. Pereira komentuje pozew Tuska przeciw TVP [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej