RAPORT

Pogarda

Kolejny Zakościelny rusza na podbój sceny. Wystartuje w popularnym programie

Zbigniew Zakościelny mówi, że muzyka stała się dla niego ważna zaledwie klika lat temu (fot. TVP)
Zbigniew Zakościelny mówi, że muzyka stała się dla niego ważna zaledwie klika lat temu (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Być może już wkrótce w polskim show-biznesie będzie dwóch Zakościelnych. Jeden, Maciej, od wielu lat jest popularnym aktorem filmowym i serialowym. Teraz swój talent zaprezentuje jego ojciec. Zbigniew Zakościelny wystąpi w czwartej edycji show „The Voice Senior”.

Paul McCartney rolę w filmie córki niemal przypłacił życiem

W wywiadzie promującym swój nowy film dokumentalny „Gdyby ściany mogły śpiewać” córka Paula McCartneya opowiedziała o kulisach jego powstania. Mary...

zobacz więcej

W zeszłą sobotę ruszyła kolejna odsłona show TVP z udziałem utalentowanych polskich seniorów. W najbliższą sobotę wśród uczestników pojawi Zbigniew Zakościelny.


Ten 67-letni mieszkaniec Stalowej Woli jest ojcem znanego aktora Macieja Zakościelnego. Pan Zbigniew zaśpiewa utwór „Your Man” z repertuaru Josha Turnera. Przed występem Zbigniew Zakościelny opowiedział trochę o swoim życiu.


– Muzyka, kiedy byłem nastoletnim chłopcem, nie była wiodącą domeną w moim życiu. Przykładałem wagę do wykształcenia bardziej praktycznego. Udało mi się skończyć Politechnikę Warszawską, wydział elektroniki. Gdy pojawiło się dziecko, musiałem wziąć odpowiedzialność za rodzinę, zakasać rękawy i pójść do pracy – opowiada.


Cieśla, malarz, glazurnik...


Pracę rozpoczął w urzędzie komunikacji w Stalowej Woli. Wkrótce jednak zaczął szukać zarobku za granicą.


Zobacz także: Eurowizja Junior 2022 w Armenii. Znamy zwycięzcę


– W kwietniu 1987 r. uzyskałem wizę i wyjechałem do Stanów Zjednoczonych – wyznał. Musiał się tam imać różnych zawodów. Był m.in.: cieślą, budowlańcem, malarzem i glazurnikiem.

Wraca „The Voice Senior”. Są nowości [WIDEO]

zobacz więcej

Muzyka zaczęła odgrywać ważną rolę w życiu Zbigniewa Zakościelnego dopiero kilka lat temu.


„Muzyka pozwoliła mi przetrwać”


Powodem, dla którego się nią zajął, był osobisty dramat. – Moje małżeństwo rozpadło się po 30 latach wspólnego życia. Muzyka w tym czasie, kiedy zostałem sam, stała się balsamem mojej duszy i pozwoliła mi przetrwać najgorsze chwile. To, że zacząłem interesować się grą na gitarze, coś pisać, układać jakieś melodie, pojawiło się z potrzeby serca. Tak powstały moje pierwsze piosenki – mówi pan Zbigniew o początkach swojej najnowszej pasji.


Piszę w nich o tym, czego mi brak – czyli o miłości, o byciu z kimś, dzieleniu życia z kimś, bo samotność jest okropna, o czym wszyscy seniorzy wiedzą – zdradza i dodaje, że „śpiew i gra na gitarze dają mu ogromną satysfakcję”.

Do udziału w konkursie Zbigniewa Zakościelnego namówiła jego aktualna partnerka. Będzie mu kibicował w programie, a wraz nią w studiu pojawi się też dwóch synów pana Zbigniewa. Niewykluczone, że w przyszłości pan Zbigniew wystąpi w duecie z Maciejem. Popularny aktor też ma talent muzyczny – gra na skrzypcach i śpiewa.


Najnowszy odcinek show „The Voice Senior” będzie można zobaczyć w sobotę 14 stycznia o godz. 20 w TVP2. Uczestnicy wystąpią przed jury złożonym z Maryli Rodowicz, Alicji Węgorzewskiej, Tomasza Szczepanika i Piotra Cugowskiego.


Zobacz także: Ojciec Britney Spears uważa, że gdyby nie jego kuratela nad córką, już by nie żyła

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej