RAPORT

Pogarda

Zmarł Jeff Beck. Był jednym z najlepszych gitarzystów w historii muzyki

Jeff Beck został sklasyfikowany na 5. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu „Rolling Stone” (fot. Dana Nalbandian / Shutterstock.com)
Jeff Beck został sklasyfikowany na 5. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu „Rolling Stone” (fot. Dana Nalbandian / Shutterstock.com)

Najnowsze

Popularne

W wieku 78 lat zmarł w Nowym Jorku Jeff Beck, brytyjski muzyk, uznawany za wirtuoza gitary. – Zmarł we wtorek po nagłym zachorowaniu na bakteryjne zapalenie opon mózgowych – napisała w środę jego rodzina w komunikacie.

Sex, drugs, rock and roll i autodestrukcja

„Mam nadzieję, że umrę, nim się zestarzeję” – wykrzykiwał do mikrofonu w jednym z najbardziej przełomowych utworów rockowych pyskaty 20-latek Roger...

zobacz więcej

Beck w 2011 roku został sklasyfikowany na 5. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”. Współpracował z takimi artystami, jak: Eric Clapton, Rod Stewart, Tina Turner, Mick Jagger, Jon Bon Jovi, Roger Waters, Stevie Wonder czy ZZ Top.


Jak pisze agencja AP, Beck należał do panteonu gitarzystów rockowych późnych lat 60., obok takich sław, jak: Eric Clapton, Jimmy Page i Jimi Hendrix. – Jeff Beck jest najlepszym gitarzystą na świecie – mówił Joe Perry, gitarzysta zespołu Aerosmith w wywiadzie dla „The New York Times” w 2010 roku – ktoś taki pojawia się tylko raz na pokolenie lub dwa – dodał.


Beck zdobył osiem nagród Grammy i dwukrotnie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – raz z zespołem Yardbirds w 1992 roku i ponownie jako artysta solowy w 2009 roku.


Przeczytaj też: 

Nie żyje Andrzej Nowak, założyciel i gitarzysta zespołu TSA

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej