RAPORT

Pogarda

Manipulacja ws. cen biletów PKP Intercity w TVN24. Ekspert krytykuje materiał, w którym się pojawił

Dziennikarz zdementował informacje TVN (fot. Shutterstock)
Dziennikarz zdementował informacje TVN (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

„Chwytliwa teza, że bilety PKP IC są droższe niż DB, jest nieprawdziwa. Tłumaczyłem to 5 minut...” – napisał na Twitterze Jakub Madrjas – dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego TOR. Wcześniej wystąpił w materiale Faktów TVN. Jak stwierdził, choć jest to „niezręczne”, musi skrytykować narrację, którą przedstawiono w tym programie.

TVN i „uczciwa praca wobec widzów”. Kilkanaście przykładów na to, jak są oszukiwani od lat

„Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie...

zobacz więcej

W „Faktach” przedstawiono infografikę, która wskazywała, iż cena biletu kolejowego w Niemczech na trasie Berlin – Erfurt (ok. 300 km) wynosi mniej więcej 36 euro, czyli ok. 168 zł. Zaś na trasie Warszawa – Rzeszów (podobna odległość) koszt przejazdu wynosi ok. 224 zł. 


Madrjas zweryfikował doniesienia TVN-u, sprawdzając ceny biletów w tym samym terminie na podobnej trasie (Berlin-Hamburg – ok. 300 km) i okazało się, że w kolejach niemieckich wahają się one od 29,9 Eur do 73,3 Eur (czyli do 343 zł), zaś bilety PKP IC od 59,5 zł do 169 zł. 


„To chyba wszystko mówi o konkurencji na torach” – stwierdził dziennikarz. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej