RAPORT

Pogarda

Złote Globy 2023 rozdane. Poznajcie zwycięzców

W tym roku nagrody wręczono po raz 80. (fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN)
W tym roku nagrody wręczono po raz 80. (fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN)

Najnowsze

Popularne

Film Stevena Spielberga „Febelmanowie" wygrał tegoroczne Złote Globy w kategorii najlepszy dramat. Wśród komedii tryumfował obraz Martina McDonagha „Duchy Inisherin". W kategorii filmu zagranicznego nagroda przypadła filmowi z Argentyny.

Orły 2023. Rozpoczął się przegląd filmów walczących o nagrodę

W warszawskim kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego rozpoczęła się jubileuszowa 25. edycja Polskich Nagród Filmowych Orły....

zobacz więcej

„Febelmanowie” to film inspirowany życiem Stevena Spielberga. Jest to opowieść o młodym chłopcu Sammym Febelmanie, który dorasta w stanie Arizona i jego pasją staje się kinematografia. To najbardziej osobisty film Stevena Spielberga.


– Długo się zastanawiałem kiedy opowiedzieć tę historię, ale gdy skończyłem 74 lata, pomyślałem: lepiej, żebym to zrobił teraz – mówił Steven Spielberg, który otrzymał również Złoty Glob za reżyserię.


Autorem zdjęć do „Febelmanów” jest Janusz Kamiński, ale Złote Globy w tej kategorii nie są przyznawane.

Premiera Teatru Telewizji. „Zaklęte rewiry” w reżyserii Adama Sajnuka w TVP1

W poniedziałek, 9 stycznia o godz. 21.05 w Jedynce premiera spektaklu „Zaklęte rewiry” w adaptacji i reżyserii Adama Sajnuka, na podstawie powieści...

zobacz więcej

Nagrodzony Złotym Globem w kategorii najlepszy musical-komedia obraz „Duchy Inisherin” to mroczna tragikomedia opowiadająca o życiu dwóch mężczyzn, których życie wywraca się do góry nogami, gdy jeden z nich nagle zrywa ich przyjaźń.


Wśród nagrodzonych aktorów znaleźli się Cate Blanchett („Tár”), Michelle Yeoh („Wszystko wszędzie naraz”), Austin Butler („Elvis”) i Colin Farrell („Duchy Inisherin”).


W kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego wygrało argentyńskie dzieło „Argentyna, 1985”, który pokonał rywali z Indii, Niemiec, Belgii i Korei Południowej.


Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W tym roku nagrody wręczono po raz 80.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej