RAPORT

Pogarda

Powstała kreskówka o psie Patronie. Jest dostępna również po polsku

Pies Patron jest niezwykle popularny nie tylko na Ukrainie (fot. tt/@PatronDsns)
Pies Patron jest niezwykle popularny nie tylko na Ukrainie (fot. tt/@PatronDsns)

Najnowsze

Popularne

Patron to słynny ukraiński pies saper, który popularność zdobył jako uczestnik rozminowywania Ukrainy. Był wielokrotnie nagradzany i fetowany, teraz stał się bohaterem serialu animowanego.

Pies saper odznaczony przez prezydenta Zełenskiego

Wołodymyr Zełenski przyznał odznaczenie za ofiarną służbę psu-saperowi, który wraz ze swoim opiekunem uczestniczy w rozminowywaniu w obwodzie...

zobacz więcej

Serial, który opowiada o życiu legendarnego psa, pojawił się na poświęconym mu kanale na YouTube. Zwiastun serialu zatytułowanego po prostu „Pies Patron” został zamieszczony w przeddzień Nowego Roku, a pierwszy odcinek 7 stycznia – poinformował w poniedziałek portal Ukraińska Prawda


W kreskówce Patron, podobnie jak w życiu, poszukuje ładunków wybuchowych, a także „zaprzyjaźnia się” z innymi zwierzętami, szczególnie z kotem o imieniu Tom. W pierwszym odcinku zatytułowanym „Zniszczony most” Patron opowiada kociemu przyjacielowi o swoim dniu pracy.Reżyserem animacji jest Anastasija Falilejewa, autorką pomysłu i scenarzystką Sasza Ruban. Projekt realizowany jest przy wsparciu amerykańskiej agencji rządowej USAID i w partnerstwie z UNICEF.


Nagroda goni nagrodę


Patron (po polsku „nabój, pocisk”) to pies rasy terrier Jack-Russell, który pracuje w służbach ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie rówieńskim na północnym zachodzie Ukrainy. Specjalizuje się w szukaniu min, odnalazł ich kilkaset. Jego opiekunem jest saper Mychajło Iljew.
Pies został uwieczniony na muralu w Równem. Na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Cannes dostał nagrodę dla psów, Palm Dog-manitarian (Palma Pso-manitarna), a prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odznaczył go specjalną nagrodą za służbę.


Zobacz także: Pies saperem. Patron nagrodzony na festiwalu w Cannes

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej