RAPORT

Pogarda

Czterokrotny zdobywca Grammy zastrzelony. Groził żonie i córce bronią

Mark Capps jest laureatem czterech nagród Grammy (fot. Tennessee Department of Public Safety)
Mark Capps jest laureatem czterech nagród Grammy (fot. Tennessee Department of Public Safety)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje słynny amerykański inżynier dźwięku Mark Capps. Zginął z rąk policjantów, którzy przyjechali interweniować w jego domu w Nashville. Capps przetrzymywał w nim bowiem swoją żonę oraz jej córkę i groził, że je zastrzeli.

Nie żyje bohater „Słonecznego patrolu”. Aktor miał 54 lata

Nie żyje Adam Rich, gwiazdor „Słonecznego patrolu”. Mężczyzna przez lata był uzależniony od substancji odurzających. Odszedł w wieku 54 lat.

zobacz więcej

Gdy na miejscu pojawili się antyterroryści z jednostki SWAT, 54-latek nie chciał się poddać. Oddano do niego strzał, który okazał się śmiertelny. 


Według relacji 60-letniej żony Marka Cappsa i jej 23-letniej córki, mężczyzna miał zbudzić je o 3 nad ranem i trzymając pistolet w ręku, zmusił je, by poszły z nim do salonu. Groził, że je zastrzeli, jeśli spróbują wezwać pomoc. Kiedy jednak mężczyzna usnął, kobietom udało się wymknąć z domu. Zgłosiły się na policję i opowiedziały o tym, co je spotkało. Organy ścigania zadecydowały o aresztowaniu Cappsa. Do jego domu wysłano policyjną jednostkę specjalną SWAT. 


Laureat czterech nagród Grammy


Gdy funkcjonariusze ustawili się pod budynkiem, 54-latek otworzył główne drzwi wejściowe do domu i stanął w progu. Kazano mu podnieść ręce do góry. Gdy Capps odmówił, uznano, że stanowi zagrożenie dla policjantów i oddano w jego kierunku strzał. Zmarł chwilę później. 


Policja nie ujawniła motywów działania Cappsa. Trwa śledztwo w jego sprawie. Rzecznik policji w Nashville komunikat dotyczący Cappsa wydał na YouTubie, na kanale Metropolitan Nashville Police Department. 


Mark Capps jest laureatem czterech nagród Grammy za najlepszy album w kategorii polki (zdobywał je w latach 2005-2008). Jako inżynier dźwięku współpracował z takimi sławami, jak Kenny Rogers czy Olivia Newton-John. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej