RAPORT

Pogarda

Księżna Diana wciąż żyje? Harry latami wierzył, że sfingowała swoją śmierć

Księżna Diana (fot. Len Trievnor/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images)
Księżna Diana (fot. Len Trievnor/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Tuż przed premierą swojej autobiografii „Spare” książę Harry udzielił wywiadu stacji CBS, w którym opowiedział m.in. o bólu po stracie ukochanej matki. Rozmawiając z Andersonem Cooperem młodszy syn brytyjskiego monarchy ujawnił, że nie mogąc poradzić sobie ze śmiercią Diany, zaczął wierzyć, że wypadek samochodowy, w którym zginęła, był mistyfikacją. „Żywiłem nadzieję, że ona żyje, że pewnego dnia zadzwoni do nas, byśmy do niej dołączyli” – wyznał Harry.

William miał pobić księcia Harry'ego. To nie koniec rewelacji

Wszystko wskazuje na to, że czekająca na premierę autobiografia księcia Harry'ego na nowo rozpali konflikt między nim a jego rodziną. Z pozyskanych...

zobacz więcej

We wtorek 10 stycznia na rynku wydawniczym zadebiutuje wyczekiwana autobiografia księcia Harry'ego zatytułowana „Spare”. W ramach promocji nadchodzącej publikacji arystokrata wystąpił w telewizyjnym programie „60 minutes” stacji CBS.


W rozmowie z Andersonem Cooperem młodszy syn króla Karola III opowiedział m.in. o żałobie po swojej matce, księżnej Dianie, która zginęła w 1997 roku w wypadku samochodowym. Książę ujawnił, że – podobnie jak liczni zwolennicy popularnej swego czasu teorii spiskowej – długo wierzył w to, iż śmierć Lady Di była mistyfikacją. 

 

Książę Harry o śmierci matki


„Po prostu nie mogłem zaakceptować tego, że odeszła. Byłem rozdarty, bo z jednej strony wiedziałem, że mama nigdy by nam tego nie zrobiła, z drugiej zaś sądziłem, że to wszystko było częścią jakiegoś większego, misternie skonstruowanego planu. Przez długi czas wierzyłem, że nie umarła. Żywiłem nadzieję, że ona żyje, że pewnego dnia zadzwoni do nas, byśmy do niej dołączyli” – wyznał książę Harry.


Jak przyznał, w przekonaniu, że jego ukochana matka sfingowała własną śmierć, by raz na zawsze uwolnić się od prześladujących ją fotoreporterów i bulwarowej prasy, żył ponad 10 lat. 

 

Książę dodał też, że w tym czasie poszukiwał przekonujących dowodów na śmierć matki. „Szukałem potwierdzenia, że faktycznie była wtedy w samochodzie. Zobaczyłem tylko zdjęcia, na których leżała na tylnym siedzeniu samochodu – zdjęcia, które zrobili ci sami fotoreporterzy, którzy ścigali ją w tamtym tunelu. Ich odbicie pojawiło się w oknie samochodu” – wyznał arystokrata, który w chwili śmierci matki miał zaledwie 12 lat.

Książę Harry zarzuca rodzinie królewskiej, że oczerniała go w tabloidach

Brytyjski książę Harry intensywnie promuje autobiograficzną książkę, która ukarze się na rynku we wtorek. Z tej okazji udzielił obszernego wywiadu...

zobacz więcej

Jak dziś podkreśla, jest wdzięczny swojemu osobistemu doradcy za to, że nie pokazał mu wówczas bardziej makabrycznych fotografii z miejsca wypadku.


„Wszystko, co zobaczyłem, to tył głowy mojej mamy. Jestem mu dozgonnie wdzięczny, że nie pozwolił mi zadawać sobie bólu oglądaniem drastycznych zdjęć ukazujących śmierć mamy, bo takie obrazy zostają w głowie na zawsze” – przyznał. 


Cooper poruszył w wywiadzie również kwestie związane z nagłaśnianiem przez Harry'ego i jego żonę Meghan Markle szczegółów ich konfliktu z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Gospodarz programu wytknął rozmówcy, że choć ten wielokrotne zapewniał, iż porzucił życie na dworze, pragnąc chronić swoją prywatność, o rodzinnych problemach chętnie opowiedział m.in. Oprah Winfrey i twórcom głośnego dokumentu Netflixa.


Sussexowie unikają rozgłosu?


„Po co ujawniałeś treść konwersacji z ojcem i bratem? Dlaczego nie zrzekliście się z Meghan książęcych tytułów?” – dopytywał dziennikarz. 


„Wiesz, motto naszej rodziny brzmi: »Nigdy nie narzekaj, nigdy niczego nie prostuj«. Ale to tylko motto, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Za każdym razem, gdy próbowałem załatwiać nasze sprawy po cichu, pojawiały się przecieki i fałszywe informacje wymierzone we mnie i moją żonę. Miałem tego dość” – odparł Harry.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej