RAPORT

Pogarda

Hołownia chciał likwidacji gotówki. Po fali oburzenia zmienił zdanie

Szymon Hołownia ostro o gotówce (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Szymon Hołownia ostro o gotówce (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Szymon Hołownia z Polski 2050 stwierdził, że jak najszybciej trzeba skończyć z gotówką i przyjąć pieniądz cyfrowy. Jego deklaracja wywołała falę negatywnych komentarzy. Co na to polityk? Po kilku dniach nagrał wideo, w którym stwierdził, że „nikt nikomu gotówki zabierał nie będzie”, a ona sam zawsze będzie miał gotówkę w kieszeni.

„Porozumienie prywatnych firm”. Jak i kiedy PO dała zielone światło na budowę Nord Stream

Niemcy przez lata ignorowali ostrzeżenia między innymi Polaków i uzależniali Unię Europejską od rosyjskiego gazu. Teraz przerażeni widmem odcięcia...

zobacz więcej

W ostatnich dniach Szymon Hołownia zasłynął w sieci wypowiedzią na temat inflacji. Polityk w krótkiej rozmowie udowodnił, że nie zna się na gospodarce i finansach.


Sprawa dotyczyła bardzo wysokich wzrostów cen w krajach, które przyjęły walutę euro – szczegółowo ten temat opisywaliśmy TUTAJ.


Teraz lider Polski 2050 zasłynął w sieci kolejną wypowiedzią.


Zobacz także: Skąd Hołownia ma miliony? PiS składa wnioski o ujawnienie danych

 

Trzeba skończyć z gotówką i przyjąć pieniądz cyfrowy: tak czy nie? – zapytano Hołownię w Radiu ZET. 


– Tak, jak najszybciej tak – powiedział Szymon Hołownia. – Ale wcześniej euro trzeba przyjąć – podkreślił.


Kuriozalne tłumaczenia Hołowni. „Partia nie działała”, chciał sprzedać „fiolkę łez”

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Polski 2050 za 2021 r., ponieważ partia nie wykazała przychodów i wydatków związanych z...

zobacz więcej

Chęć zlikwidowania gotówki nie spodobała się internautom. Pojawiły się setki komentarzy, że to zdestabilizuje gospodarkę, zwiększy podatność na manipulowanie rynkiem, a wielkie korporacje dostaną potężne narzędzie do jeszcze większej ingerencji w życie zwykłego obywatela – będą znały każdy, nawet najmniejszy wydatek.


Kilka dni później w trakcie internetowej wypowiedzi na żywo w swoich mediach społecznościowych Hołownia twierdził już coś innego. Oznajmił, że został źle zrozumiany.


– Nikt nikomu gotówki zabierał nie będzie. Gotówka będzie w obiegu. Prawo do posiadania, do operowania gotówką jest zapisane i w konstytucji – przekonywał.


Zaznaczył, że gdy pojawi się pieniądz cyfrowy, on i tak będzie miał zapewne gotówkę w kieszeni.


Zobacz także: Hołownia: Będziemy się odwoływać do Sądu Najwyższego

 

Nagła zmiana zdania znów zaowocowała falą opinii, głównie negatywnych. Jak czytamy, Szymon Hołownia „najpierw powiedział to, co myśli, a potem, co ludzie chcą usłyszeć”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej