RAPORT

Pogarda

Targowiska przy Mirowskiej i Hala Gwardii do likwidacji? Interpelacja do Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski (fot. TT/@trzaskowski_)
Rafał Trzaskowski (fot. TT/@trzaskowski_)

Najnowsze

Popularne

„Stanowczo sprzeciwiam się likwidacji Hali Gwardii i targowisk wokół Hali Mirowskiej. Targowisko jest dziedzictwem kulturowym Warszawy” – napisał stołeczny radny Filip Frąckowiak, który w tej sprawie zwrócił się z interpelacją do prezydenta stolicy. Internauci przypominają, co Rafał Trzaskowski deklarował podczas kampanii w 2018 roku. „Bazarki, hale, takie jak Hala Mirowska, w której dziś byłem, są dla warszawiaków bardzo ważne – budują więź społeczną, która często zanika w czasach zakupów online” – pisał polityk PO.

Trzaskowski przesłuchany. Tłumaczył się ws. Wrzosek, zaatakował Ziobrę

Prokuratura ujawniła, że warszawskie prokuratorki zdobywały poufne informacje dla Rafała Trzaskowskiego. Polityk Platformy, choć próbował tego...

zobacz więcej

Warszawski radny Filip Frąckowiak poinformował w mediach społecznościowych o złożeniu interpelacji do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. 

 

Pisze w niej o konkursie na wyłonienie „partnera prywatnego”, którego zadaniem będzie wykonanie remontu i zarządzanie przez okres 30 lat Halą Gwardii i przyległymi do niej terenami. Radny podkreśla, że docierają do niego głosy zaniepokojonych mieszkańców i najemców lokali. 

 

„Tereny między Halą Mirowską oraz Halą Gwardii są jednymi z niewielu targowisk funkcjonujących na Śródmieściu. Ich potencjalna likwidacja będzie działaniem wymierzonym przeciw lokalnej społeczności oraz przeciw przedsiębiorcom tam funkcjonującym” – podnosi Frąckowiak. 

 

Radny pyta Trzaskowskiego, czy remont Hali Gwardii przekracza możliwości finansowe miasta. Chce się też dowiedzieć, dlaczego remont Hali oraz terenów przyległych połączono z ich wydzierżawieniem na 30 lat. Pyta też, czy miasto podejmie kroki dla zachowania targowisk. 

Interpelację, o której Frąckowiak poinformował w mediach, skomentowali internauci, którzy przypomnieli kampanię wyborczą z 2018 roku Rafała Trzaskowskiego. 

 

„Bazarki, hale, takie jak Hala Mirowska, w której dziś byłem, są dla warszawiaków bardzo ważne – budują więź społeczną, która często zanika w czasach zakupów online. To bardzo miłe mieć poparcie od tak licznej grupy, jaką są w Warszawie spółdzielcy” – pisał wtedy Trzaskowski. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej