RAPORT

Pogarda

Nie żyje Earl Boen, grał psychologa w serii „Terminator”

Linda Hamilton i Earl Boen na planie „Terminator 2: Dzień sądu” (fot. CBS via Getty Images)
Linda Hamilton i Earl Boen na planie „Terminator 2: Dzień sądu” (fot. CBS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje amerykański aktor Earl Boen, który wystąpił w blisko 100 filmach. Zmarł 5 stycznia w wieku 81 lat. Grał głównie role drugoplanowe. Dał się zapamiętać z tej, w której przesłuchuje Sarę Connor w trzech częściach serii o cybernetycznym zabójcy.

Nie żyje Fred White, perkusista zespołu Earth, Wind & Fire

Zmarł Fred White, perkusista zespołu Earth, Wind & Fire. „Dołączył do naszych braci Maurycego, Monte i Ronalda w niebie, a teraz gra na bębnach z...

zobacz więcej

Boen wcielił się w doktora Petera Silbermana, cynicznego psychologa, który początkowo nie wierzy w ostrzeżenia Sary Connor (w tej roli Linda Hamilton) i Kyle'a Reese'a (Michael Biehn) o tytułowym podróżującym w czasie cyborgu. 

  

Obok Arnolda Schwarzeneggera jest jedynym aktorem, który zagrał we wszystkich trzech pierwszych filmach słynnej serii: „Terminator” (1984), „Terminator 2: Dzień sądu” (1991) i „Terminator 3: Bunt maszyn” (2003). Ponadto powtórzył tę rolę w filmie „Terminator: Mroczne przeznaczenie” z 2019 roku. 

  

Boen pojawił się także w takich hitach, jak: „Moja macocha jest kosmitką”, „Być albo nie być”, „Obcy przybysze” czy „Naga broń 33 ⅓: Ostateczna zniewaga”. 

 

Wycofał się z aktorstwa ekranowego w 2003 roku, ale pozostał aktywny zawodowo, podkładając głos w grach wideo, m.in. w „Call of Duty”, „World of Warcraft” i „Tales of Monkey Island”. 

  

Choć rodzina nie podała bezpośredniej przyczyny śmierci Boena, wiadomo, że jesienią 2022 roku zdiagnozowano u niego raka płuc. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej