RAPORT

Pogarda

Wielkie protesty przeciw nowemu rządowi Izraela

Demonstracje przeciw rządowi Netanjahu zgromadziły tysiące Izraelczyków (Fot. Amir Levy/Getty Images)
Demonstracje przeciw rządowi Netanjahu zgromadziły tysiące Izraelczyków (Fot. Amir Levy/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Około 10 tysięcy osób wyszło w sobotę wieczorem na ulice Tel Awiwu, aby zaprotestować przeciwko nowemu rządowi Izraela premiera Beniamina Netanjahu. Demonstranci zebrali się kilka dni po zaprzysiężeniu najbardziej prawicowego i religijnie konserwatywnego rządu w 74-letniej historii kraju – podała agencja Associated Press.

Ukraińskie media: Pod Bachmutem zlikwidowano 18 najemników z Grupy Wagnera

W walkach pod Bachmutem, w obwodzie donieckim, ługański oddział Państwowej Służby Granicznej Ukrainy zlikwidował w sobotę co najmniej 18 najemników...

zobacz więcej

„Rząd osadników jest przeciwko mnie” – głosił napis na jednym z transparentów. Hasło na innym brzmiało: „Mieszkanie, środki do życia, nadzieja”. Niektórzy protestujący nieśli tęczowe flagi.


Czytaj także: Ukraińskie uchodźczynie w Izraelu są gwałcone i maltretowane


Demonstracji przewodzą lewicowi i arabscy członkowie Knesetu, izraelskiego parlamentu. Twierdzą oni, że plany nowego rządu utrudnią działanie systemu sądownictwa. Minister sprawiedliwości Jariw Lewin zapowiedział zmiany, które mają na celu osłabienie Sądu Najwyższego – przypomniała Associated Press.Protestujący uważają też, że polityka nowego rządu Netanjahu zachwieje instytucjami demokratycznymi, dając absolutną władzę nowej koalicji rządzącej. Demonstranci wzywają też do pokoju i współistnienia między Żydami i Arabami zamieszkującymi Izrael.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej