RAPORT

Pogarda

William miał pobić księcia Harry'ego. To nie koniec rewelacji

Książę William miał zaatakować fizycznie brata (fot. Justin Setterfield/Getty Images)
Książę William miał zaatakować fizycznie brata (fot. Justin Setterfield/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wszystko wskazuje na to, że czekająca na premierę autobiografia księcia Harry'ego na nowo rozpali konflikt między nim a jego rodziną. Z pozyskanych przez media fragmentów tej książki wynika, że to William i jego żona Kate Middleton namówili Harry'ego do tego, by na zorganizowanej przed laty imprezie pojawił się w nazistowskim mundurze. Młodszy syn Karola III oskarża też brata o to, że ten go uderzył w czasie awantury o Meghan Markle.

Książę zaatakował brata? Nowy zwiastun serialu o Harrym i Meghan

Oni z radością kłamali, aby chronić mojego brata, oni nigdy nie byli skłonni powiedzieć prawdy, aby chronić nas – mówi brytyjski książę Harry w...

zobacz więcej

„Spare” autorstwa księcia Harry'ego to niewątpliwie jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów, jakie mają wkrótce zadebiutować na rynku wydawniczym. Choć do premiery autobiografii arystokraty pozostało jeszcze kilka dni, już teraz światło dzienne ujrzały fragmenty, w których syn brytyjskiego monarchy wysunął poważne oskarżenia pod adresem księcia Williama. 

 

Z pozyskanego przez „PageSix” fragmentu nadchodzącej publikacji wynika bowiem, że w głośnym skandalu z udziałem Harry'ego, który wybuchł 18 lat temu, niebagatelną, choć zupełnie przemilczaną rolę odegrał właśnie William i jego żona Kate Middleton. 

 

Mowa oczywiście o karnawałowym przyjęciu, na którym Harry pojawił się przebrany za nazistowskiego żołnierza. W 2005 roku brytyjski tabloid „The Sun” opublikował na okładce wykonane na rzeczonej imprezie zdjęcie prezentujące księcia z drinkiem w jednej dłoni i papierosem w drugiej. Uwagę odbiorców zwróciła wszelako jego koszula z pokaźnych rozmiarów swastyką na ramieniu. Sprawa ta zbulwersowała opinię publiczną, wywołując w Wielkiej Brytanii ogromne poruszenie – zwłaszcza wśród społeczności żydowskiej. 

Sprzedano auto Elżbiety II. Osiągnęło zawrotną sumę

13-letni jaguar, którym Elżbieta II jeździła po terenie posiadłości w Windsorze, został sprzedany na aukcji za 43 tys. funtów (234 tys. zł). To...

zobacz więcej

 „Jeśli kogoś uraziłem lub wprawiłem w zakłopotanie, przepraszam. To był bardzo zły wybór kostiumu" – skomentował aferę Harry w udostępnionym prasie oświadczeniu. 

 

Z książki „Spare” wynika, że 20–letni wówczas książę konsultował swój pomysł na przebranie ze starszym bratem i jego partnerką, a obecnie żoną Kate Middleton. Jak relacjonuje Harry, przed udaniem się na feralną imprezę rozważał dwa kostiumy – mundur hitlerowskiego żołnierza oraz mundur pilota. „Zadzwoniłem do Willy'ego i Kate i zapytałem ich, co o tym myślą. Powiedzieli, że zdecydowanie powinien wybrać uniform nazisty. Kiedy wróciłem do domu i przymierzyłem go dla nich, oboje płakali ze śmiechu. Stwierdzili, że kostium jest absurdalny, ale właśnie o to chodzi” – wyjawił w książce arystokrata. 

 

W serialu dokumentalnym „Harry i Meghan”, który zadebiutował na Netfliksie w grudniu zeszłego roku, młodszy syn Karola III podkreślił, że przebranie się za nazistę było „największym błędem jego życia”. Tymczasem cytowany przez „PageSix” redaktor, który miał ponoć okazję zapoznać się z treścią autobiografii księcia, zaznaczył, że choć próbował wyperswadować mu przypisywanie winy Williamowi, niczego nie wskórał. „Zasugerowałem, żeby go w to nie wciągał, ale wyraźnie dał do zrozumienia, że to właśnie na tym mu zależy” – ujawnił. 

10-letni Brytyjczyk uzyskał maksymalny wynik w teście Mensy

10-letni Yosuf Shah uzyskał 162 punkty w teście MENSA IQ. To maksymalny wynik możliwy do uzyskania przez osoby poniżej 18. roku życia. Tym samym...

zobacz więcej

Wspomniany incydent to jedna z przyczyn urazy, jaką Harry żywi do brata. Pisał o tym brytyjski historyk Robert Lacey na kartach wydanej przed trzema laty książki „Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów”. Autor podkreśla, że skandal z 2005 roku zapoczątkował proces pogłębiającego się konfliktu Williama i Harry'ego. 

 

„Był wściekły, że bratu uszło to na sucho” 

 

 „Harry wybrał ten kostium w porozumieniu ze starszym bratem, jednak tylko on poniósł publiczną karę. Przez to wydarzenie czuł się coraz bardziej wyobcowany. Był wściekły, że bratu uszło to na sucho” – ujawnił Lacey. Apogeum wspomnianego konfliktu nastąpiło ponoć po dołączeniu do rodziny królewskiej ukochanej Harry'ego, Meghan Markle, która z royalsami niemal od początku miała bardzo napięte stosunki. 

 

Ten wątek też znalazł się w „Spare”. Jak donosi „The Guardian”, w nadchodzących wspomnieniach książę opisał pewien szokujący incydent z udziałem swojego starszego brata.  

W Anglii żyje stado owiec z różowym futrem [WIDEO]

Hodowla owiec, którą w angielskim Barnsley prowadzi Richard Nicholson, stała się w ostatnim czasie sensacją w internecie. A to dlatego, że należące...

zobacz więcej

„Chwycił mnie za kołnierz i powalił na podłogę” 

 

Pewnego dnia doszło między nimi do karczemnej awantury o Meghan, podczas której wyraźnie poirytowany William miał stwierdzić, że ukochana Harry,ego jest „trudna, nieuprzejma i szorstka”. Chwilę później doszło do rękoczynów. „Powiedziałem: »Willy, nie mogę z tobą rozmawiać, gdy jesteś w takim stanie«. Zaoferowałem mu szklankę wody. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Nagle chwycił mnie za kołnierz i powalił na podłogę. Wylądowałem na misce dla psa, która pękła pod moimi plecami, a jej odłamki wbiły mi się w skórę. Leżałem tam przez chwilę oszołomiony, a potem wstałem i kazałem mu się wynosić” – relacjonuje Harry. 

 

Więcej szczegółów poznamy wkrótce – „Spare” trafi bowiem na półki księgarń już 10 stycznia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej