RAPORT

Pogarda

Tusk kontra Tusk: kwestia podniesienia wieku emerytalnego [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Podniesienie wieku emerytalnego było potrzebne z punktu widzenia dobra publicznego, nakładając taki przymus nie należy oczekiwać, by ludzie klaskali – to słowa Donalda Tuska. „Uważam, że jako premier popełniłem błąd, proponując rozwiązanie niezależnie od tego, czy ludzie tego chcieli, czy nie” – mówił o podniesieniu wieku emerytalnego ten sam Donald Tusk.

Rząd o emeryturach. „10 lat temu koalicja PO-PSL wystawiła wyrok” [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem stabilnej polityki społecznej – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej przypomniał,...

zobacz więcej

RAPORT TUSK KONTRA TUSK


Powyższe wypowiedzi dzieli dziewięć lat. W 2012 roku jako premier Tusk tłumaczył, że zdaje sobie sprawę, iż podjął niepopularną decyzję, ale podjął ją „nie dlatego, że oczekuje radości ze strony ludzi, że ją podejmuje”. 

 

– Wiek emerytalny oznacza pewien przymus, jaki państwo nakłada w interesie dobra publicznego, ale wbrew poczuciu dobra indywidualnego. W momencie, kiedy nakłada się tego typu przymus, nie należy oczekiwać, aby ludzie klaskali – wskazywał. 

 

Przeczytaj też: Tusk chce usunąć z internetu dokument ujawniający prawdę o jego związkach z Putinem


Dziewięć lat później, już jako lider opozycji, Tusk wyznał, że uważa, iż „jako premier popełnił błąd, proponując rozwiązanie niezależnie od tego, czy ludzie tego chcieli, czy nie”. 

 


– Sprawa jest zamknięta – zapewniał pytany o podniesienie wieku emerytalnego w 2022 roku. Czy to znaczy, że jej już nie otworzy? Przed takim ryzykiem ostrzega minister Adam Andruszkiewicz. W linkowanym artykule również pełna chronologia realizacji i upadku projektu podniesienia wieku emerytalnego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej