RAPORT

Pogarda

Nadchodzi ochłodzenie. Ostatni dzień z tak wysoką temperaturą

Tylko we wtorek temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Tylko we wtorek temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

Jeszcze tylko we wtorek temperatura maksymalna przekroczy 10 stopni, natomiast od środy od północnego wschodu zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza – informuje IMGW.

Pogoda zaskakuje. Prognoza na sylwestrową noc i Nowy Rok [WIDEO]

Zima opuściła nas przed Świętami Bożego Narodzenia i na pewno nie wróci na sylwestra. Noc sylwestrowa będzie wyjątkowo ciepła – na zachodzie kraju...

zobacz więcej

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia po Centralną oraz Skandynawia będą w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie na skraju klina wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.


Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski wskazał, że wtorek najcieplejszy będzie na południowym zachodzie. – Spodziewamy się od 5-7 stopni Celsjusza w Polsce północno-wschodniej, około 8-10 w centrum, a na południowym zachodzie 10-11 stopni. Na północy i północnym wschodzie pojawi się więcej chmur i tu będzie padał deszcz – zapowiedział.


IMGW: w górach opady śniegu


W całym kraju okresami możliwy przelotny deszcz, na Podkarpaciu deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny od 40 do 50 km/godz., porywisty, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 75 km/godz. i stopniowo słabnące, w górach do 65 km/godz.W środę w stolicy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna 8 stopcni Celsjusza. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni i południowy. Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Walijewski dodał, że kolejne dni będą chłodniejsze, w środę na północnym wschodzie może padać deszcz ze śniegiem, a w czwartek – sam śnieg. – Przez Polskę północną i północno-wschodnią będzie przemieszczał się układ niskiego ciśnienia, który spowoduje zmianę aury na bardziej chłodną, miejscami może wystąpić śnieg, a temperatura, zarówno w dzień jak i w nocy, spadnie poniżej zera – mówił rzecznik.


Jak prognozują synoptycy, mroźne powietrze nie powinno dotrzeć nad południowo-zachodnią część Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej