RAPORT

Pogarda

Pupil Putina o ataku na Polskę: Wyobrażam sobie wkroczenie do Warszawy

Władimir Sołowjow – propagandysta i prezenter kanału Rossija 1 i Rossija 24 (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Władimir Sołowjow – propagandysta i prezenter kanału Rossija 1 i Rossija 24 (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjski propagandysta Władimir Sołowiow znów straszy Zachód i Polskę atakiem rosyjskiej armii sojuszników Władimira Putina. Tym razem zasugerował, że do Warszawy mogłyby wkroczyć czeczeńskie siły specjalne „Achmat”.

Lista pedofilów związanych z PO coraz dłuższa

Pełnomocnik marszałka ds. uzależnień Krzysztof F. został skazany na 4 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności za doprowadzenie małoletniego w wieku...

zobacz więcej

Władimir Sołowjow to jeden z czołowych propagandystów Władimira Putina. Niemal codziennie pojawia się w mediach publicznych oglądanych przez miliony Rosjan. Broni inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i przekonuje, że odpowiedzialność za zbrodnie wojenne ponosi wyłącznie NATO.


Zobacz także: Ukraińskie wojska na terytorium Rosji? Deklaracja wysokiego urzędnika z Kijowa

 

Do swojego programu w Rossija 1 zaprasza różnych komentatorów. Od niemal roku rozmawiają prawie wyłącznie o Ukrainie i próbują uzasadnić atak na suwerenny kraj. Wspólnie krytykują też wspieranie rządu w Kijowie.


Sam Sołowjow powiedział w jednym z ostatnich programów: „Kraje Zachodu dostarczają dużo systemów obrony powietrznej, ciężkiego sprzętu i pocisków, co oznacza, że są teraz nagie. To oznacza, że możliwym staje się uderzenie w tył”.


Zobacz także: Obłęd rosyjskich propagandystów: Polska szykuje atak na Kaliningrad

 

– Mogę sobie z łatwością wyobrazić, że siły specjalne „Achmat” wkraczają do Warszawy, sprawdzić jak się ma sytuacja – powiedział propagandysta.


„Achmat” to jednostka specjalna, która liczy około 2 tys. osób. Stanowi część sił czeczeńskich bojowników pod przywództwem Ramzana Kadyrowa.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej