RAPORT

Pogarda

Tu nadal nosili maseczki. Nakaz przedłużony do końca marca

Maseczki ograniczają transmisję różnych chorób, nie tylko COVID-19,  (fot. Shutterstock)
Maseczki ograniczają transmisję różnych chorób, nie tylko COVID-19, (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Rząd przedłużył do 31 marca 2023 r. aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Rozporządzenie w tej sprawie, opublikowane w Dzienniku Ustaw 23 grudnia, wejdzie w życie 31 grudnia.

COVID-19 i grypa australijska we Włoszech. Święta znów zagrożone?

We Włoszech notuje się znaczny spadek liczby zakażeń koronawirusem, możemy mieć nareszcie spokojne święta – powiedział w niedzielę minister zdrowia...

zobacz więcej

Chodzi o zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

 

Przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione zostało m.in. liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i liczbą świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19. Wspomniano też o sytuacji w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

 

Przedłużenie obowiązywania obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach szef MZ zapowiedział w połowie listopada. Akcentował, że maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV.


Przeczytaj też: Ludzkość uodporniła się na COVID-19. WHO zaleca jednak ostrożność

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej