RAPORT

Pogarda

Pełnomocnik marszałka Geblewicza skazany za pedofilię. Ofiarami dzieci znanej parlamentarzystki

Najnowsze

Popularne

Krzysztof F., pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. uzależnień, został w grudniu 2021 r. prawomocnie skazany przez sąd na prawie pięć lat więzienia za pedofilię, posiadanie dużej ilości narkotyków i nakłaniania dzieci do ich zażywania. Jak informuje Radio Szczecin, poszkodowanymi są dzieci znanej parlamentarzystki w wieku 13 i 16 lat.

Działacz i trener sportowy podejrzany o pedofilię. Trafił do aresztu

Paweł R. został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem czynów pedofilskich – powiedział szef Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Paweł...

zobacz więcej

Sędzia Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie przekazał Radiu Szczecin, że do przestępstw doszło w sierpniu 2020 r. Proces, ze względu na dobro pokrzywdzonych, odbywał się z wyłączeniem jawności. 

 

– Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji – wskazał Szaj. 

  

Po tym, jak służby zatrzymały Krzysztofa F., w jego domu znaleziono 339 gramów marihuany. Zanim pedofil wykorzystał 13-latka, zaproponował mu narkotyki.


Rzecznik szczecińskiego sądu dodaje, że narkotyki zostały udzielone wyłącznie małoletniej.


– Jeśli chodzi o małoletniego, to przypisano oskarżonemu usiłowanie udzielenia tychże narkotyków, natomiast brak jest dowodów na to, że małoletni skorzystał z tych narkotyków – mówi rzecznik. 

Pełnomocnik marszałka marszałek województwa zachodniopomorskiego został skazany przez sąd pierwszej instancji w lipcu 2021 r. Od wyroku odwołał się prokurator i pełnomocnik Krzysztofa F. 


14 grudnia 2021 roku sąd z drobną korektą co do kary utrzymał go w mocy. Wyrok jest prawomocny od ponad roku – dodał Szaj. Oskarżonemu wymierzono ostatecznie karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny – wskazuje sędzia. 

Znany muzyk Krzysztof S. usłyszał zarzut pedofilii

Znany pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof S. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Rozgłośnia informuje, że Krzysztof F. do dzisiaj przebywa w więzieniu. Dziennikarze przekazali, że 13-latek i 16 latka zostali pod opieką F.; rodzeństwo to dzieci znanej parlamentarzystki.


Kim jest Krzysztof F.?


Radio Szczecin informuje też o życiorysie skazanego pedofila, który od ponad 20 lat był zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, najpierw jako inspektor, potem dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej. 

 

Ojciec Krzysztofa F. w przeszłości był marszałkiem województwa i działaczem SLD, później Platformy Obywatelskiej. Pełnił też funkcję sekretarza PZPR w Barlinku. 

  

„Pedofil przez lata zajmował się profilaktyką uzależnień u dzieci i osób dorosłych. Był wojewódzkim ekspertem do spraw informacji o narkotykach i narkomanii. Marszałek Olgierd Geblewicz powołał go następnie na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień” – przekazała rozgłośnia.


Radni PiS chcieli odwołać zastępcę burmistrza Targówka. W tle afera pedofilska

Na nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy Targówek radni PiS chcieli odwołania zastępcy burmistrza Krzysztofa Miszewskiego. Zarzucali mu m.in....

zobacz więcej

Jak poinformowano na stronie urzędu, Krzysztof F. zajmuje się rozwiązywaniem „problemów wynikających z uzależnienia i przemocy w rodzinie, edukacją społeczeństwa w zakresie konsekwencji nadużywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych, metod zapobiegania oraz ograniczania negatywnych skutków takich zachowań”. 


Skazany za pedofilię był psychoterapeutą. „Dodatkowo pracuję jako trener umiejętności psychospołecznych oraz specjalista terapii uzależnień” – napisano na stronach urzędu.


„Moja praca związana jest z ludzką krzywdą


– Moja praca zawodowa i terapeutyczna to obszary bardzo trudne, często związane z ludzką krzywdą i cierpieniem. Uzależnienie, przemoc, dyskryminacja, wykluczenie społeczne. To obliguje mnie do stałej pracy nad sobą. Uczy empatii, wrażliwości, równowagi – mówił Krzysztof F. w jednym z wywiadów. 

 

F. aktywnie wspierał kampanię wyborczą kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Był mężem zaufania tego kandydata w wyborach.


Sam również próbował dostać się do polityki, startując bez powodzenia z komitetu wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w 2018 roku. Kampanię wyborczą prowadził pod hasłem: „Dobro powraca”.

Planował zamach na policjanta. Jan N. zatrzymany

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia służby zatrzymały Jana N., który planował zabójstwo policjanta i w tym celu chciał kupić broń. Mężczyzna...

zobacz więcej

– Staram się być dobrym i uczciwym człowiekiem, wierzę w dobro w innych ludziach, wierzę w bezinteresowność, w czyste intencje. Chcę słuchać, widzieć, wiedzieć i pomagać. Liczę na głosy tych wyborców, którzy zgadzają się ze mną, że dobro powraca – mówił. 

  

Dziennikarze poinformowali, że mężczyzna skazany ze pedofilię był także znanym działaczem LGBT w Szczecinie.


„Ze swoim partnerem prowadził restaurację w centrum miasta, gdzie organizowali szybkie randki LGBT. Walczył z nietolerancją i prześladowaniem osób o odmiennej orientacji seksualnej. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które początkowo działało jako Kampania Przeciw Homofobii Szczecin. Działalność Stowarzyszenia jest dotowana przez marszałka Olgierda Geblewicza” – czytamy. 

 

Rozgłośnia przekazała też, że Krzysztof F. brał udział w manifestacjach na rzecz LGBT. Bronił m.in. Michała Sz. „Margot” pod hasłem „Wszystkich nas nie zamkniecie”.


Miesiąc później trafił do aresztu, a prokurator przedstawił mu zarzuty o pedofilię – zwracają uwagę dziennikarze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej