RAPORT

Pogarda

Popularny w sieci „pieseł” jest ciężko chory. Jego pani podała szczegóły

Jest szansa, że piesek wyzdrowieje (fot. Instagram/kabosumama)
Jest szansa, że piesek wyzdrowieje (fot. Instagram/kabosumama)

Najnowsze

Popularne

Kabosu, pies rasy Shiba Inu, którego wizerunek zainspirował memy znane pod nazwą „pieseł”, jest poważnie chory na białaczkę i zapalenie wątroby – poinformowała jego właścicielka, przedszkolanka Atsuko Sato, na Instagramie.

Tysiące memów zalało sieć. Internauci bezlitośni dla Niemców

Niemcy, którzy byli wymieniani w gronie faworytów Mistrzostw Świata w Katarze, nie wyszli nawet z fazy grupowej i wracają do domu. Od kilkunastu...

zobacz więcej

W Wigilię Bożego Narodzenia 17-letni Kabosu przestał jeść i pić, ale po kilku dniach i po przyjęciu antybiotyków odzyskał apetyt – przekazała jego opiekunka we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych.


Kabosu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt w internecie. Powodem było zdjęcie z 2010 roku, na którym pozuje z założonymi na siebie łapami i jakby pytającym wyrazem odwróconego do widza pyszczka. Wizerunek Kabosu rozprzestrzenił się na takich portalach jak Reddit, Tumblr czy 4Chan. Mem przedstawia Kabosu otoczonego kolorowymi tekstami pisanymi przy użyciu fontu Comic Sans, wśród których często pojawia się słowo „wow”.


W 2022 roku Kabosu stał się „twarzą” internetowego ruchu wspierającego Ukrainę i walczącej z rosyjską dezinformacją NAFO (North Atlantic Fellas Organization), która swoją nazwą nawiązuje do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego NATO.Sato w ostatnich postach na temat Kabosu informowała, że pies był w ciężkim stanie i podziękowała jego fanom za wsparcie, pisząc, że znany z memów pupil „dostaje siłę z całego świata”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej