RAPORT

Pogarda

Rosja miała dziś wyjść z UEFA. Zaskakujący zwrot akcji

Gdzie zagrają rosyjskie kluby? (Piłkarz Artiom Dziuba, Foto: Martin Rose - UEFA/UEFA via Getty Images)
Gdzie zagrają rosyjskie kluby? (Piłkarz Artiom Dziuba, Foto: Martin Rose - UEFA/UEFA via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ponieważ Rosja zaatakowała Ukrainę i dokonuje tam zbrodni wojennych, kraj Władimira Putina został zawieszony w UEFA – europejskich klubowych rozgrywkach piłkarskich. Moskwa groziła więc, że 27 grudnia odejdzie z UEFA i przejdzie do AFC (federacji azjatyckiej). Tak się jednak nie stało.

Rosyjski politolog o zdrowiu Putina: Koniec w zasięgu wzroku

Politolog Walerij Sołowiej stwierdził w rozmowie z „New York Post”, że bez zachodniego leczenia Władimir Putin na pewno nie byłby już obecny w...

zobacz więcej

Rosyjska federacja piłkarska (RFU) została zawieszona przez UEFA i FIFA z powodu zbrojnej agresji na Ukrainę. Reprezentacje ani kluby z tego kraju nie występują w międzynarodowych rozgrywkach.


Zobacz także: Rosja wykluczona z EURO 2024. Szef ukraińskiego związku piłkarskiego ujawnia

 

Od pewnego czasu spekuluje się, że Rosja mogłaby przenieść swoje członkostwo do strefy azjatyckiej. W tej kwestii trwają rozmowy, jednak zdania w samym RFU są podzielone.


Sprawa miała zostać zamknięta 27 grudnia, jednak jak właśnie poinformowano, RFU zdecydowała się przełożyć głosowanie Komitetu Wykonawczego w kwestii opuszczenia UEFA i przenosin do AFC. 


Zobacz także: FIFA i UEFA podjęły decyzję w sprawie Rosji

 

„Przełożenie ma związek z potrzebą dodatkowych konsultacji związanych z potencjalnym przeniesieniem Rosji do AFC” – wskazano w komunikacie.


Głosowanie ma odbyć się do 31 grudnia 2022 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej