RAPORT

Pogarda

Ślisko na drogach. Uważać trzeba zwłaszcza w kilku regionach kraju

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę (fot. Shutterstock)
GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę rano ślisko jest na drogach w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim, a opady i mgła występują w wielu województwach – informuje GDDKiA, apelując do kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza we wskazanych regionach.

Deszczowe Boże Narodzenie. Na wschodzie mgły [PROGNOZA POGODY]

W niedzielę, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nad Polską będzie utrzymywało się wilgotne powietrze polarno-morskie. Jak powiedziała Dorota...

zobacz więcej

Ślisko jest na drogach w woj. warmińsko-mazurskim: na drodze krajowej 63 aż do Łomży w woj. podlaskim, a także na dk 16 na odcinku Ełk – Mrągowo, dk 59 na odcinku Mrągowo – Giżycko, a także na dk 58 na odcinku Zgon – Pisz.


W woj. podlaskim ślisko jest natomiast na trasie S8 między Zambrowem a Jeżewem Starym oraz na dk 66 na odcinku Zambrów – Wysokie Mazowieckie.


Lokalna śliskość pojawiła się też w niedzielę rano na części dróg wojewódzkich w Pomorskiem - poinformował dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Ostrzeżenie dotyczy powiatów chojnickiego, człuchowskiego, gdańskiego, nowodworskiego, wejherowskiego, puckiego, starogardzkiego i tczewskiego.


GDDKiA ostrzega przed deszczem i mgłą


Ponadto GDDKiA ostrzega przed deszczem na terenie całego kraju poza województwami: pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim i świętokrzyskim, a także przed mgłą w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

Na drogach w całym kraju pracują 133 pojazdy zimowego utrzymania.


GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej