RAPORT

Pogarda

Deszczowe Boże Narodzenie. Na wschodzie mgły [PROGNOZA POGODY]

Tym razem Boże Narodzenie jest deszczowe... (Fot.Tayfun Coskun/Anadolu Agency; Getty Images)
Tym razem Boże Narodzenie jest deszczowe... (Fot.Tayfun Coskun/Anadolu Agency; Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nad Polską będzie utrzymywało się wilgotne powietrze polarno-morskie. Jak powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB, w ciągu dnia temperatura będzie utrzymywała się na plusie. Na wschodzie możliwe są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Deszcz może spaść także na zachodzie.

„Spoglądając na Dzieciątko zachwyćmy się miłością naszego Pana”. Słowo bpa Andrzeja Czai na Boże Narodzenie

– Spoglądając na Dzieciątko Jezus chciejmy się zachwycić miłością naszego Pana. On zrezygnował z majestatu swej chwały i narodził się w stajni,...

zobacz więcej

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, Polska będzie w zasięgu płytkich ośrodków niżowych w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego rozciągającego się od Pomorza po Lubelszczyznę. W dzień wschód kraju znajdzie się na skraju wyżu znad Białorusi. Na zachodnią część Polski nasunie się płytka zatoka niżowa.


Synoptyk IMGW dodała, że w niedzielę rano na południu kraju mogą się jeszcze utrzymywać mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.


Czytaj także: Wandale ukradli i zniszczyli figurki z szopki bożonarodzeniowej [WIDEO]


– Na wschodzie i północy zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na północnym wschodzie lokalnie opady mogą być marznące. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, pod koniec dnia na krańcach zachodnich wzrastające do dużego z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od zera na Suwalszczyźnie, około 4 stopni w centrum, do 7 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni – powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.


Powiedzenie mówi, że „Gdy w Boże Narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie”. Cóż, chyba się nie sprawdzi…Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej