RAPORT

Pogarda

Żaryn o priorytetach propagandy Kremla: Polska ma być zainteresowana atakiem na sąsiadów

Wiec prorosyjski przed Kremlem (fot. Contributor/Getty Image)
Wiec prorosyjski przed Kremlem (fot. Contributor/Getty Image)

Najnowsze

Popularne

Kreml pokazuje Polskę jako kraj zainteresowany atakiem na sąsiadów – wskazał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Celem tej kampanii jest utrwalanie kłamstw o naszych rzekomych agresywnych planach.

Polacy odbili miasta na wschodzie Ukrainy… ale tylko w rosyjskiej TV [WIDEO]

Ukraińcy znów pogonili Rosjan z okupowanych terenów. Propagandowe media w Moskwie wstydziły się przyznać, że ośmieszane przez nich wojska z Kijowa...

zobacz więcej

Żaryn powiedział w piątek, że ta wielowątkowa kampania rosyjskiej propagandy koresponduje z prowadzonymi od miesięcy działaniami Moskwy przeciwko prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełeńskiemu.

 

– Tutaj Rosja nadal eksponuje wątek „sprzedania Ukrainy” Polsce przez prezydenta w zamian za „gwarancję osobistego bezpieczeństwa po przegranej wojnie” – zaznaczył. Zdaniem sekretarza stanu w KPRM oba te wątki są stale powielane przez rosyjskich polityków.

 

Czytaj także: Rosyjska propaganda twierdzi, że Polska przygotowuje się do ataku na Kaliningrad

 

– Zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji Rosyjskiej Władimir Dżabarow grozi Polsce „IV rozbiorem”, jeśli zechcemy „upomnieć się o ukraińskie terytoria” i prowadzić agresywną wobec sąsiadów politykę – powiedział minister w KPRM.

Ekspert alarmuje: Rosyjska propaganda wobec Polski zaczyna przypominać tę, używaną przeciwko Ukrainie

„Przekazy rosyjskiej propagandy, które odnosiły się do Ukrainy, zaczynają być używane w stosunku do Polski” – ostrzega ekspert z zakresu rosyjskiej...

zobacz więcej

Żaryn przypomniał, że stale w podobnym tonie wypowiada się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zakharowa, która kłamliwie twierdzi, że Polska rozpoczęła już taktyczne przygotowania do aneksji ziem zachodniej Ukrainy.


– Białoruś w antypolskich działaniach aktywnie wspiera kremlowską propagandę. Mińsk i jego medialne ośrodki „przestrzegają” przed działaniami Polski na rzecz „destabilizacji Białorusi” – mówił.

  

W ocenie Żaryna zasoby skierowane na ataki informacyjne przeciwko Polsce wskazują, że ta operacja jest przez Rosję traktowana priorytetowo.

 


Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Agresja Kremla na ten kraj trwa dziesiąty miesiąc – mija jej 303. dzień. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej