RAPORT

Pogarda

Mrozu na horyzoncie nie widać. Sprawdź prognozę na najbliższe dni

Mroźna zima w odwrocie (fot. Shutterstock)
Mroźna zima w odwrocie (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Jak podaje IMGW, powrotu mroźnej zimy w prognozie średnioterminowej nie widać. A wręcz będzie się ocieplać. Około 4 stycznia na południowym zachodzie temperatury mogą osiągać dwucyfrowe wartości w ciągu dnia. Synoptycy zastrzegają jednak, że sprawdzalność prognozy powyżej 9 dni spada do około 50 procent.

Nawet 9 stopni ciepła. Prognoza pogody na czwartek i piątek

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschód i południe kontynentu są w zasięgu wyżów. Pozostały obszar Europy obejmuje rozległy...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia przed roztopami, które mogą stanowić zagrożenie niemal w jednej trzeciej kraju. Według IMGW temperatury w Polsce sięgają już 10 stopni, więc odwilż jest w pełni. 


Alerty pierwszego stopnia przed roztopami obowiązują w województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim oraz w części mazowieckiego i świętokrzyskiego co najmniej do piątkowego wieczoru, a w niektórych rejonach nawet do sobotniego południa. 


Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej