RAPORT

Pogarda

Sąd uniewinnił 28-latka oskarżonego o obrazę uczuć religijnych

Marcin Wilanowski został uniewinniony (fot. PAP/Adam Warżawa)
Marcin Wilanowski został uniewinniony (fot. PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wcześniejszy wyrok uniewinniający 28-letniego Marcina Wilanowskiego, oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. Mężczyzna szedł w koszulce z Matką Boską z tęczową aureolą i bananem.

Rośnie nienawiść do chrześcijan w Europie. Polska w czołówce

W minionym roku w Europie to we Francji dochodziło do największej liczby zbrodni nienawiści przeciw wyznawcom Chrystusa – następne kraje w...

zobacz więcej

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku został ogłoszony wyrok w sprawie 28-letniego Marcina Wilanowskiego, który był oskarżony o obrazę uczuć religijnych – mężczyzna szedł na protest w koszulce z Matką Boską z tęczową aureolą i bananem.


Do prokuratury zgłosiło się pięć osób, które poczuły się obrażone takim wizerunkiem. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która oskarżała w tej sprawie, w październiku 2020 r. skierowała akt oskarżenia do sądu. W marcu br. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku uniewinnił mężczyznę.

W czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wcześniejszy werdykt. Sędzia Joanna Szulc-Kozik wskazała, że sąd utrzymał zaskarżony wyrok w mocy nie uwzględniając wniesionych apelacji, uznając, że podnoszone zarzuty i uchybienia dotyczące naruszenia przepisów postępowania czy błędów faktycznych nie miały miejsca.


Wyrok jest prawomocny. Adwokat Bartłomiej Wodyński nie krył zadowolenia z uniewinnienia swojego klienta. Natomiast prokurator Mariusz Skwierawski przyznał, że śledczy wystąpią o uzasadnienie wyroku i będą je analizować. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej