RAPORT

Pogarda

Nawet 9 stopni ciepła. Prognoza pogody na czwartek i piątek

Opady deszczu głównie na zachodzie kraju (fot. Shutterstock)
Opady deszczu głównie na zachodzie kraju (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschód i południe kontynentu są w zasięgu wyżów. Pozostały obszar Europy obejmuje rozległy niż z frontami atmosferycznymi i ośrodkami nad Skandynawią, Morzem Północnym i Atlantykiem. Polska jest na skraju niżu znad północnej Skandynawii i na zachodzie zaznacza się zokludowany front atmosferyczny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

Środa deszczowa. Uwaga na ślizgawicę [PROGNOZA]

W środę deszcz może spaść w każdej części kraju. W rejonach podgórskich możliwe są opady powodujące gołoledź. Jak przekazała Ilona Bazyluk,...

zobacz więcej

W czwartek w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na południu większe przejaśnienia oraz lokalne rozpogodzenia. Opady deszczu, głównie na zachodzie kraju, lokalnie opady mżawki; wysoko w Tatrach opady śniegu.


Okresami w rejonach podgórskich Karpat możliwe słabe opady marznące powodujące gołoledź. Początkowo na północy oraz wschodzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Od 2 st. na wschodzie, około 5 w centrum, do 9 na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na południowym zachodzie okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 120 km/h, a w Tatrach do 85 km/h.

 

W nocy zachmurzenie duże. Deszcz, na południu Małopolski i Podkarpacia deszcz ze śniegiem, wysoko w Tatrach śnieg. Miejscami w rejonach podgórskich Karpat możliwe słabe opady, marznące, powodujące gołoledź. Miejscami na północy i południumgły ograniczające widzialność do 200 m.


Od 1do 4 st., chłodniej tylko w rejonach podgórskich Karpat, około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, miejscami porywisty, jedynie na wschodzie przejściowo w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, a w Tatrach do 80 km/h.

 

W piątek zachmurzenie duże, w centrum większe przejaśnienia, na północy rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Rano lokalnie na północy oraz południu mgły ograniczające widzialność do 300 m.


Od 2 st. na wschodzie, około 6 w centrum, do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, porywisty, jedynie na południowym zachodzie w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni, lokalnie południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, a w Tatrach do 75 km/h.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej