RAPORT

Pogarda

KAS rozszerza Program Współdziałania o trzech nowych partnerów

Warszawski Budimex jedną z firm, które podpisały umowy o udziale w Programie Współdziałania (fot. KAS)
Warszawski Budimex jedną z firm, które podpisały umowy o udziale w Programie Współdziałania (fot. KAS)

Najnowsze

Popularne

Krajowa Administracja Skarbowa podpisała trzy kolejne umowy w ramach Programu Współdziałania. Nowi partnerzy to spółki: Budimex S.A. z Warszawy, Philip Morris Polska Distribution Sp. z o. o. z Krakowa i POLOmarket Sp. z o.o. z Giebni. W ramach programu podpisano dotąd sześć tego typu porozumień z biznesem.

Profil PUE ZUS. Coraz mniej czasu dla płatników [WIDEO]

zobacz więcej

Program Współdziałania to stosunkowo nowa formuła ścisłej i stałej współpracy pomiędzy podatnikiem a skarbówką, w ramach której szczególny akcent postawiono na zaufaniu i transparentności. KAS podkreśla, że współpraca w ramach Programu ma zapewnić prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych w bieżąco składanych deklaracjach, z jednoczesnym ograniczaniem kontroli u podatników

 

Podatkowa odpowiedzialność w biznesie


– Cieszy mnie fakt, że kolejne firmy postawiły na wzajemne zaufanie, zrozumienie i transparentność. Udział w Programie Współdziałania świadczy nie tylko o chęci budowania dobrych relacji z administracją skarbową, ale przede wszystkim o świadomej odpowiedzialności za prawidłowe wykonywanie obowiązków podatkowych – zaznacza sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef KAS mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk, który podpisał umowy z trzema nowymi podmiotami. 

 

Jak wskazuje KAS, program skierowany jest do podmiotów gospodarczych osiągających przychody powyżej 50 mln euro. W jego ramach podatnik zasadniczo sam przeprowadza kontrolę swoich rozliczeń – po uprzednich konsultacjach i dostosowaniu poziomu monitoringu – a administracja skarbowa nadzoruje mechanizmy kontroli wewnętrznej u podatnika. 

 

Podobne modele współpracy wdrożone są w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Holandii, Hiszpanii, Francji, Austrii, USA, Australii. 

 

Zobacz także: Kierowcy, uwaga na oszustów! MF i KAS ostrzegają przed fałszywą stroną e-TOLL 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej