RAPORT

Pogarda

Nie żyje Damian Pawlewicz. 19-latek zasłabł podczas turnieju charytatywnego

Nie żyje druh OSP i piłkarz Damian Pawlewicz (fot. Shutterstock/Justyna Walak; Facebook/Albatros Brico Depot)
Nie żyje druh OSP i piłkarz Damian Pawlewicz (fot. Shutterstock/Justyna Walak; Facebook/Albatros Brico Depot)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje Damian Pawlewicz, 19-latek, który zasłabł podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego. Grał w kilku klubach, był członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

„Jeden z największych talentów w historii polskiego futbolu”. Nie żyje Igor Sypniewski

W nocy z czwartku na piątek zmarł Igor Sypniewski – poinformował „Dziennik Łódzki”. Wychowanek ŁKS Łódź był uważany za jeden z największych...

zobacz więcej

O śmierci Damiana Pawlewicza poinformował Związek Ochotniczych Straży Pożarnych.


„18 grudnia, niosąc pomoc innym, 19-letni druh Damian Pawlewicz zasłabł podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Należał do OSP Pluskowęsy” – podano w mediach społecznościowych. 

 

Zarząd główny Związku OSP zaapelował do jednostek w całym kraju o uczczenie pamięci zmarłego druha. 

 

Damian Pawlewicz grał w kilku klubach piłkarskich: LKS Promień Kowalewo Pomorskie, TAF Toruń oraz Albatros Brico Depot. 

 

„Nie możemy uwierzyć w to, że straciliśmy naszą Ikonę… Każdy dobrze wie, jakim zawodnikiem był Damian. Charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Niejednokrotnie nagradzany mianem najlepszego bramkarza turniejów czy lig. Wystarczyło, że założy swoje rękawice i każdy wiedział, że z Mumkiem nie będzie to łatwa przeprawa” – pożegnał Damiana klub Albatros Brico Depot. 

 

„Będzie nam brakować wyzywania Damiana, gdy stracimy bramkę przy wyniku 7-0. Przesyłamy kondolencje dla najbliższych. Mumek, gdziekolwiek jesteś, to był dla nas zaszczyt dzielić z tobą boisko” – dodano. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej