RAPORT

Pogarda

Francuzi nie mogą pogodzić się z porażką. Fatalna ocena Marciniaka

Szymon Marciniak był pewny swych decyzji w finale. Ani razu nie oglądał powtórki, by przekonać się o słuszności swoich wyborów (fot. PAP/EPA)
Szymon Marciniak był pewny swych decyzji w finale. Ani razu nie oglądał powtórki, by przekonać się o słuszności swoich wyborów (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Szymon Marciniak zebrał świetne opinie od postronnych obserwatorów za finał mistrzostw świata, w którym Argentyna po rzutach karnych pokonała Francję. Innego zdania byli dziennikarze „L’Equipe”, którzy ocenili polskiego arbitra na „2” w skali 1-10.

Finał MŚ: Szymon Marciniak (prawie) bezbłędny w trudnym meczu!

Szymon Marciniak jako pierwszy Polak w historii był sędzią głównym finału mistrzostw świata. Mecz Argentyny z Francją na koniec zmagań w Katarze...

zobacz więcej

To był bardzo trudny mecz do prowadzenia. Marciniak podyktował aż trzy rzuty karne, a raz dał żółtą kartkę (Marcusowi Thuramowi) za próbę wymuszenia jedenastki. Wszystkie te decyzje były słuszne.

Inne zdanie na ten temat miał francuski dziennik, który wystawił Polakowi „2”. W zasadzie Francuzi mogli mieć pretensje o jedną sytuację, która miała miejsce w doliczonym czasie drugiej połowy. Kingsley Coman został powalony przez Marcusa Acunę, ale szybko wstał i popędził z piłką przed siebie.


Marciniak zatrzymał grę i pokazał żółtą kartkę Acuni, ale przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Francuzów. W tym przypadku powinien zastosować przywilej korzyści.

Argentyna po wspaniałym meczu pokonała Francję w rzutach karnych (4:2). Po 90 minutach było 2:2, a po dogrywce 3:3. Albicelestes zostali mistrzami świata po raz trzeci w historii (wcześniej triumfowali w 1978 i 1986 r.).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej