RAPORT

Pogarda

Polacy rozegrali... najbrzydszy mecz mundialu. Tak mówi ranking

Polacy nie dali kibicom zbyt wielu powodów do radości (fot. Getty Images)
Polacy nie dali kibicom zbyt wielu powodów do radości (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wielki finał, w którym Argentyńczycy po rzutach karnych pokonali Francję, prestiżowy serwis „The Athletic” uznał za najpiękniejszy mecz mundialu. W klasyfikacji uwzględniającej wszystkie 64 starcia ostatnie miejsce zajęli… Polacy.

Finał MŚ: Szymon Marciniak (prawie) bezbłędny w trudnym meczu!

Szymon Marciniak jako pierwszy Polak w historii był sędzią głównym finału mistrzostw świata. Mecz Argentyny z Francją na koniec zmagań w Katarze...

zobacz więcej

Najlepszy finał w historii, a przy okazji najlepszy mecz zakończonego w niedzielę turnieju w Katarze. Wiele było słusznych kontrowersji wokół tego mundialu, wiele powodów do niezadowolenia, ale jeśli chodzi o poziom sportowy – granie zimą wcale nie musi być takim złym pomysłem.


Argentyńczycy i Francuzi nie wspięli się może na swoje wyżyny, ale przecież decydujące starcia nie są od tego… Było za to wszystko inne: wielkie emocje, dramaturgia, nerwy do samego końca. No i niespodziewani bohaterowie: jak Angel di Maria, który zakończył z golem i asystą, jak Emiliano Martinez, który najpierw wybronił „setkę” w ostatnich sekundach dogrywki, a potem spisał się na medal (złoty) w rzutach karnych.


Finał rzutem na taśmę wyprzedził w rankingu „The Athletic” mecz Niemców z Hiszpanią (1:1), który był ozdobą fazy grupowej. Tam też czuć było wielkie napięcie: po sensacyjnej porażce z Japonią Niemcy potrzebowali zwycięstwa, by utrzymać los awansu w swoich rękach. Długo przegrywali, w końcówce wyrwali remis, ale – jak wiadomo – splot nieszczęśliwych okoliczności sprawił, że w 1/8 finału nie zagrali.


Wspominać będziemy ćwierćfinał Anglii z Francją, sensacyjną Arabię, która postawiła się (jako jedyna!) późniejszym mistrzom świata no i wielką końcówkę Holandii, wejście de Jonga i Weghorsta, rzut wolny z ostatnich sekund…


Nie będziemy za to wspominać, niestety, zbyt wielu meczów Polski. „Najlepszy” teoretycznie znalazł się dopiero na 24. miejscu. To starcie z Arabią Saudyjską, w którym rzeczywiście działo się dość sporo: rzut karny, słupki, poprzeczki, wielkie błędy sędziego i… wielka ulga, którą odczuło wielu kibiców nad Wisłą.


Najsurowiej ocenionym starciem tego mundialu był – tu bez niespodzianki – bezbramkowy remis Biało-Czerwonych z Meksykiem. „Ochoa obronił karnego Lewandowskiego. Poza tym działo się niewiele. Gdyby zabrać z boiska Hirvinga Lozano, nie obejrzelibyśmy tego nawet gdyby nam zapłacili”.


Mecze Polaków w rankingu „The Athletic”:


1. Francja - Argentyna 3:3, k. 2:4 (finał)

2. Hiszpania - Niemcy 1:1 (faza grupowa)

3. Anglia - Francja 1:2 (1/4 finału)

(…)

24. Polska - Arabia Saudyjska 2:0 (faza grupowa)

27. Francja - Polska 3:1 (1/8 finału)

35. Argentyna - Polska 2:0 (faza grupowa)

64. Meksyk - Polska 0:0


Cały ranking można zobaczyć tutaj.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej