RAPORT

Pogarda

Dantejskie sceny w Australii. Bramkarz zalany krwią [WIDEO]

Tom Glover uderzony przez chuligana (fot. Twitter)
Tom Glover uderzony przez chuligana (fot. Twitter)

Najnowsze

Popularne

Do skandalicznego zdarzenia doszło podczas derbów Melbourne, pomiędzy miejscowymi drużynami City oraz Victory, w ramach rozgrywek australijskiej A-League. Kibice wtargnęli na boisko i poturbowali bramkarza gospodarzy - Toma Glovera.

Rewolucyjna decyzja FIFA. Będzie klubowy mundial!

W piątek w Katarze odbyła się konferencja prasowa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), w której wziął udział jej prezydent - Gianni...

zobacz więcej

W 22. minucie spotkania część widzów przeskoczyła barierki i znalazła się na murawie. Jeden z nich rzucił metalowym kubłem prosto w twarz zawodnika, który z rozciętą twarzą, w eskorcie kolegów z drużyny i służb porządkowych, udał się do szatni.Klub wydał komunikat, w którym poinformował, że piłkarz prawdopodobnie doznał również wstrząsu mózgu. Ucierpiał również sędzia - Alex King. Na murawie pojawiły się również materiały pirotechniczne, a zawody zostały przerwane.


Iskrą, która doprowadziła do zaognienia całej sytuacji, był moment, w którym Glover odrzucił palącą się racę w stronę sektora gości. Atmosfera była jednak gęsta na długo przed rozpoczęciem zawodów.Głównym powodem wściekłości kibiców w Melbourne była decyzja australijskiej federacji, która sprzedała prawa do organizacji ligowych finałów rządowi Nowej Południowej Walii na kolejne trzy lata. Do tej pory decydujące o tytule mecze rozgrywano na boiskach najwyżej sklasyfikowanych drużyn. W obecnym sezonie są to City oraz Victory.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej