RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Podejrzany o atak na Karczewskiego usłyszał zarzut. Prokuratura podaje szczegóły

Senator Stanisław Karczewski został napadnięty (fot. arch.PAP/Piotr Polak)
Senator Stanisław Karczewski został napadnięty (fot. arch.PAP/Piotr Polak)

Najnowsze

Popularne

Zarzut występku chuligańskiego usłyszał Paweł P., podejrzany o napaść na byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego – podała w sobotę warszawska prokuratura. Śledczy wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Poseł PO: Stefan W. inspirował się przekazem TVP, bo... popierał 500 Plus [WIDEO]

Rafał Trzaskowski poinformował o zebraniu 100 tys. podpisów pod projektem ustawy likwidującej TVP Info. Na piątkowej konferencji prasowej u boku...

zobacz więcej

W czwartek były marszałek Senatu, senator Stanisław Karczewski poinformował na Twitterze, że podczas świątecznych zakupów został "napadnięty, wulgarnie wyzwany, uderzony i przewrócony". Twierdził, że atak miał być umotywowany politycznie oraz że usłyszał obelgi pod swoim adresem, a także prezesa PiS.


Została złamana moja nienaruszalność cielesna, zostałem uderzony, wyrwano mi telefon, telefon jest uszkodzony dodał. Marszałek podkreślił, że w wyniku ataku nie odniósł obrażeń. MSWiA wieczorem poinformowało, że mężczyzna, który miał dokonać ataku, został zatrzymany przez policję.


Występek chuligański?Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała w sobotę rano, że w stołecznej prokuraturze wszczęto śledztwo w sprawie znieważenia z powodu przynależności politycznej i zastosowania przemocy wobec senatora. Jak podała, zatrzymanemu w tej sprawie Pawłowi P. przedstawiono zarzut stosowania przemocy z powodu przynależności politycznej, naruszenia nietykalności pokrzywdzonego, jak również uszkodzenia mienia w postaci telefonu.


Czyn zakwalifikowano jako występek chuligański, za popełnienie którego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Skrzyniarz przekazała też, że podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Mężczyzna złożył też wyjaśnienia. Ich treść jest jednak na obecnym etapie objęta tajemnicą śledztwa.


Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Posiedzenie w tej sprawie ma odbyć się jeszcze w sobotę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej