RAPORT

Atak na Jana Pawła II

„Wkład Polaków w światowe dziedzictwo”. Narodowe Muzeum Techniki ponownie otwarte

Ponowne otwarcie Narodowego Muzeum Techniki (fot. Twoje Info)
Ponowne otwarcie Narodowego Muzeum Techniki (fot. Twoje Info)

Najnowsze

Popularne

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie od soboty będzie ponownie otwarte dla zwiedzających. Na nowo zaaranżowano powierzchnię ponad 1000 m kw. W placówce pojawiły się nowe elementy ekspozycji i nieprezentowane wcześniej zabytkowe zdobycze techniki – poinformowano w komunikacie przesłanym na platformę Twoje Info.

Maworek, śluzek, czuprynka piękna. Nietypowa wystawa w Szczecinie [GALERIA]

„Tajemniczy świat śluzowców i porostów Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej”. To tytuł wystawy, którą można zwiedzać w Galerii Rektorskiej...

zobacz więcej

„Wkład Polaków w światowe dziedzictwo techniczne i naukowe” to tytuł nowej wystawy, opowiadającej długą historię rozwoju polskiej myśli technicznej. Najwięcej uwagi poświęcono najistotniejszym osiągnięciom inżynieryjnym i naukowym okresu pomiędzy XVII a XX wiekiem. W Narodowym Muzeum Techniki będzie też można poznać zagadnienia z zakresu matematyki, a także zaznajomić się z rozwojem narzędzi i rysunku technicznego.

 

– Wystawa jest skierowana do odbiorców w każdym wieku, ale mam nadzieję, że największą grupę naszych gości będzie stanowiła młodzież. Chcielibyśmy, aby młodzi ludzie opuszczając muzeum wychodzili pełni dumy z osiągnięć swoich przodków oraz z wiedzą, że wiele polskich wynalazków i osiągnięć naukowych miało charakter globalny – powiedział Mirosław Zientarzewski, Dyrektor Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie

 

Czytaj także: Odbudowa polskich zabytków. Min. Gliński: Są mechanizmem rozwojowym gospodarki


 – Wierzę, że zapoznanie się z wystawą będzie miało jeszcze jeden wymiar, mianowicie wpłynie pozytywnie na wzrost zainteresowania naukami ścisłymi i kierunkami oferowanymi przez szkoły i uczelnie techniczne – dodał Zientarzewski.

„Wola, wiara i walka”. Wystawa w 80. rocznicę wymarszu Armii Andersa z ZSRS

„Wola, wiara i walka. 80. rocznica wymarszu armii gen. Władysława Andersa ze Związku Sowieckiego” to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 18...

zobacz więcej

Oprócz zabytkowych eksponatów przygotowano także eksponaty multimedialne, m.in. animowaną kostkę Mengera wyświetlaną w piramidzie holograficznej.

 

– Nowoczesne muzea i centra nauki w dużym stopniu opierają się na rozwiązaniach multimedialnych. Taka forma ekspozycji pozwala zainteresować młodszych odbiorców i ułatwia przyswajanie, niekiedy złożonych zagadnień naukowych – wyjaśniał Jakub Szymuś, dyrektor techniczny TRIAS AVI, firmy odpowiedzialnej za realizację nowej ekspozycji.

 

Jak poinformował Szymuś, w warszawskim muzeum zainstalowano „31 monitorów, ekran diodowy o powierzchni około 20 m kw., holobox, piramidę holograficzną oraz nowoczesny projektor multimedialny”. Powstały też „liczne tematyczne aplikacje interaktywne”.

 


Projekt wystawienniczy dofinansowano ze środków budżetu Państwa w ramach dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej