RAPORT

Pogarda

Osiągnął z Hiszpanią wszystko. Legenda kończy karierę

Sergio Busquets był kapitanem Hiszpanów na mundialu w Katarze (fot. PAP/EPA)
Sergio Busquets był kapitanem Hiszpanów na mundialu w Katarze (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Hiszpański piłkarz Sergio Busquets z Barcelony ogłosił w piątek zakończenie kariery w reprezentacji kraju. W 2010 roku wywalczył z nią mistrzostwo świata, a dwa lata później - mistrzostwo Europy. Na mundialu w Katarze Hiszpanie, z Busquetsem w składzie, odpadli w 1/8 finału.

Trener Maroka: w 2026 roku możemy być mistrzami świata

Reprezentacja Maroka przegrała w półfinale mistrzostw świata z Francją 0:2 i w sobotę zagra z Chorwacją o trzecie miejsce. Zdaniem selekcjonera...

zobacz więcej

W kadrze narodowej Busquets występował od 2009 roku. Rozegrał 143 mecze i strzelił dwa gole.

„To był zaszczyt reprezentować mój kraj i wznieść go na szczyt, być mistrzem świata i Europy, być kapitanem i rozegrać tak wiele meczów. Z mniejszymi lub większymi sukcesami, ale zawsze dając z siebie wszystko i wnosząc swoje ziarnko piasku, (...) walcząc o ten sam cel, z wyjątkowymi, niezapomnianymi i historycznymi doświadczeniami” – napisał 34-letni pomocnik w mediach społecznościowych.

Pod względem liczby występów w reprezentacji Hiszpanii Busquets zajmuje trzecie miejsce. Tylko Sergio Ramos i Iker Casillas rozegrali więcej meczów.

Mundial w Katarze reprezentacja Hiszpanii zaczęła od efektownego zwycięstwa 7:0 nad Kostaryką, ale później nie wygrała już żadnego spotkania. Odpadła w 1/8 finału, gdy przegrała w rzutach karnych z Marokiem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej