RAPORT

Pogarda

Rewolucyjna decyzja FIFA. Będzie klubowy mundial!

Gianni Infantino poinformował, że od 2025 w Klubowych Mistrzostwach Świata wystąpią 32 zespoły (fot. PAP/EPA)
Gianni Infantino poinformował, że od 2025 w Klubowych Mistrzostwach Świata wystąpią 32 zespoły (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

W piątek w Katarze odbyła się konferencja prasowa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), w której wziął udział jej prezydent - Gianni Infantino. Szwajcar poinformował, że od 2025 roku Klubowe Mistrzostwa Świata będą przypominały mundial i wystąpią w nich 32 drużyny!

Trener Francji obawia się Messiego. „Jeszcze trudniej go powstrzymać”

W niedzielę Francja stanie przed szansą obrony mistrzostwa świata. Zadanie jednak nie będzie łatwe, bowiem rywalem Trójkolorowych w finale będzie...

zobacz więcej

Klubowe Mistrzostwa Świata rozgrywane są od 2000 roku i odbywają się co rok. Do tej pory brało w nich udział sześć lub siedem klubów - mistrzowie wszystkich kontynentów oraz ewentualnie gospodarz.

Wszystko zmieni się w 2025 roku. W turnieju wezmą udział 32 drużyny, a impreza ma się odbywać co cztery lata, zawsze rok przed mundialem.

FIFA już wcześniej informowała o tym pomyśle, a teraz wprowadza go w życie. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie gospodarzem pierwszych KMŚ w rozszerzonej formie ani jaki będzie klucz doboru wszystkich zespołów.

W przyszłym roku, jeszcze w starej formule, Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Maroku (1-11 lutego). Impreza odbędzie się w tym kraju po raz trzeci; wcześniej rozegrano tam KMŚ w 2013 i 2014 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej