RAPORT

Pogarda

Duże osłabienie Chorwatów przed meczem o trzecie miejsce

Josip Juranović (na dole) zagrał we wszystkich sześciu spotkaniach tegorocznego mundialu (fot. PAP/EPA)
Josip Juranović (na dole) zagrał we wszystkich sześciu spotkaniach tegorocznego mundialu (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

W sobotę Chorwacja zmierzy się z Maroko (początek o godz. 16) w meczu o 3. miejsce mistrzostw świata w Katarze. Zespół z Europy będzie musiał sobie radzić bez prawego obrońcy Josipa Juranovicia.

Trener Maroka: w 2026 roku możemy być mistrzami świata

Reprezentacja Maroka przegrała w półfinale mistrzostw świata z Francją 0:2 i w sobotę zagra z Chorwacją o trzecie miejsce. Zdaniem selekcjonera...

zobacz więcej

Były zawodnik Legii Warszawa (w zeszłym roku przeszedł do Celtiku Glasgow) był podstawowym zawodnikiem na tegorocznym mundialu. Wystarczy wspomnieć, że zagrał we wszystkich dotychczasowych spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym.

Okazuje się, że w meczu z Argentyną Juranović nabawił się kontuzji kostki, przez którą będzie musiał pauzować około tygodnia. To go wyklucza z meczu o brąz.

Chorwacja będzie miała szansę zdobyć trzeci medal w historii mistrzostw świata; w 1998 roku we Francji wywalczyła brąz, a przed czterema laty w Rosji na szyi Chorwatów zawisły srebrne krążki.

Z kolei dla Maroka będzie to pierwsze spotkanie takiej rangi w historii, bowiem jeszcze nigdy żadna drużyna z Afryki nie dotarła do strefy medalowej piłkarskich mistrzostw świata.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej