RAPORT

Pogarda

Marciniak: Zrobimy wszystko, żeby o sędziach nie mówiono ani słowa

Najnowsze

Popularne

Szymon Marciniak poprowadzi finał mistrzostw świata, w którym zagrają Argentyna i Francja. Po raz pierwszy w historii Polak będzie arbitrem głównym najważniejszej piłkarskiej imprezy na świecie.

Szymon Marciniak poprowadzi finał mistrzostw świata!

Wielkie wydarzenie dla polskiego futbolu. Szymon Marciniak wraz ze swoim sędziowskim zespołem poprowadzi niedzielny finał mistrzostw świata w...

zobacz więcej

Należy podkreślić, że cały skład sędziowski będzie składał się z Polaków. Arbitrami liniowymi będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a technicznym – Tomasz Kwiatkowski. Wcześniej, w 1990 roku, Michał Listkiewicz też był sędzią finału, tylko że liniowym.

– 32 lata później jego syn Tomek powtórzy jego osiągnięcie. To wspaniała historia i bardzo się z tego cieszę. Jest to ważne dla nas, tak samo jak dla piłkarzy, żeby ten finał poszedł wspaniale i będziemy mogli być z niego dumni – powiedział Marciniak.

Decyzję o tym, że polski zespół poprowadzi finał, podjęła w czwartek Komisja Sędziowska FIFA, z legendarnym Pierluigim Colliną na czele. – To coś wspaniałego, za co jestem wdzięczny. Zrobimy wszystko, żeby o nas jako sędziach nie mówiono ani słowa – zaznacza Marciniak.

Polak sędziował już na mundialu w Katarze spotkania Francji (w fazie grupowej z Danią) i Argentyny (w 1/8 finału z Australią). – Oczekuję wspaniałego meczu. Argentyna i Francja to dwie wielkie drużyny, z niesamowitymi nazwiskami, które w każdej sekundzie mogą zrobić coś niesamowitego. Sędziowaliśmy obu drużynom, one znają nas. To duży kredyt zaufania od drużyn dla nas i postaramy się to wykorzystać – zakończył Marciniak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej