RAPORT

Pogarda

„Zaczynają się niebezpieczne czyny”. Posłowie PiS potępili napad na senatora

Konferencja polityków PiS (fot. TVP Info)
Konferencja polityków PiS (fot. TVP Info)

Najnowsze

Popularne

Dzisiaj doszło do niebywałej sytuacji – jeden z parlamentarzystów, pan senator Stanisław Karczewski został napadnięty – powiedział podczas konferencji w Sejmie rzecznik PiS Rafał Bochenek. Jak dodał, pod adresem Karczewskiego „kierowano liczne wulgaryzmy z podtekstem politycznym; został uderzony i przewrócony”. – De facto doszło do czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, na naszego parlamentarzystę – podkreślił Bochenek. Posłowie PiS zaapelowali do opozycji, by nie podsycała tego typu nastrojów w społeczeństwie. Jak wskazano politycy partii opozycyjnych wielokrotnie wypowiadali słowa i wykonywali gesty, które prowadzą do takich sytuacji jak zdarzenie z senatorem Karczewskim, które „pokazuje, iż słowa wypowiadane przez opozycję są bardzo niebezpieczne”.

„Bojówki Tuska posuwają się do najgorszych czynów”. Senator PiS napadnięty i pobity

Senator PiS Stanisław Karczewski został napadnięty w sklepie wielkopowierzchniowym i pobity. W rozmowie z portalem tvp.info senator powiedział, że...

zobacz więcej

Rzecznik PiS powiedział, że „chcielibyśmy to zdarzenie jak najbardziej potępić, ponieważ tego typu zachowania nie powinny mieć miejsca w życiu publicznym”.


– Z tego miejsca chcielibyśmy zaapelować do liderów wszystkich partii opozycyjnych – na czele z Donaldem Tuskiem – o to, aby również oni potępili tego typu zachowania – mówił Bochenek. Skierował do polityków apel, „aby nie napędzali tej spirali nienawiści i hejtu, bo to wszystko prowadzi do olbrzymiej tragedii, do negatywnych emocji w polskim społeczeństwie i również do narastania napięcia, które później rezonuje tego typu negatywnymi, skrajnymi zachowaniami”. 


– Do tego typu sytuacji dochodzi już nie po raz pierwszy, bo już w przeszłości mieliśmy bardzo skrajne wypowiedzi, które mogły być również podstawą do skrajnych zachowań – podkreślił Bochenek.

Posłanka Iwona Arent przypomniała wypowiedzi posłów opozycji o „waleniu dechą”, „strząsaniu pisowskiej szarańczy, o „zabijaniu Jarosława Kaczyńskiego i wypatroszeniu go" oraz gest posłanki Kingi Gajewskiej, która mówiąc o „rozliczaniu” posłów PiS pokazywała gest podrzynania gardła. 


– Takie wypowiedzi doprowadzają do tego, że już od tych wypowiedzi zaczynają się niebezpieczne czyny – powiedziała Arent. Jak stwierdziła, dzisiejsza napaść na senatora Karczewskiego pokazuje, że „te słowa wypowiadane przez opozycję są bardzo  niebezpieczne, ponieważ grają na emocjach i powodują, że ludzie zaczynają być agresywni”. 


„Ten atak miał charakter politycznySenator PiS Stanisław Karczewski został w czwartek napadnięty w sklepie wielkopowierzchniowym i pobity. – Ten atak miał charakter polityczny. Mężczyzna, który mnie zaatakował wypowiadał się wulgarnie o prezesie (Jarosławie Kaczyńskim – przyp. red.), o mnie, o partii – mówił w rozmowie z portalem tvp.info senator Karczewski. 


Jak wyjaśnił „taka agresja nas polityków dotyka i to, choć jest to nie do zaakceptowania, jest do przełknięcia”. Jednak, jak dodał senator, napastnik zastosował przemoc fizyczną. – Popchnięto mnie, przewróciłem się, wyrwano mi mój telefon i został uszkodzony – mówił polityk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej