RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Wybuch w siedzibie policji. MSWIA potwierdza: Eksplodował jeden z prezentów dla komendanta

Gen. Insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Gen. Insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk jest cały i zdrowy. Czuje się dobrze. Został przewieziony do szpitala celem przeprowadzenia rutynowych badań – wynika z nieoficjalnych informacji. W siedzibie KGP w Warszawie doszło do eksplozji. Rzecznik policji mówi o „uszkodzeniach stropu” w jednym z pomieszczeń. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji eksplodował „z prezent, który komendant otrzymał podczas wizyty na Ukrainie”.

Eksplozja w Komendzie Głównej Policji? „Uszkodzenia w pomieszczeniu niejawnym”

W pomieszczeniu służby ochronnej doszło do uszkodzenia stropu – potwierdza rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Według...

zobacz więcej

W czwartek Radio ZET podało, że w budynku Komendy Głównej Policji w Warszawie doszło do eksplozji. Według stacji obrażenia odniosła jedna osoba, a na miejscu pracowali pirotechnicy. 

  

Stan Komendanta Głównego Policji 

 

W wyniku zdarzenia do szpitala trafił Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że szef polskiej policji czuje się dobrze i nic mu się nie stało. Został przewieziony do szpitala by poddać się rutynowym badaniom. Również nikomu innemu w wyniku zdarzenia nie stało się nic poważnego.

  

Niezwłocznie o zdarzeniu został poinformowany prokurator, który od samego początku wykonywał na miejscu czynności.

  

Wcześniej rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka przekazał, że do uszkodzenia stropu doszło w „pomieszczeniu służby ochronnej”.


– Jest to pomieszczenie niejawne, w którym znajdują się urządzenia związane z zapewnieniem ochrony obiektów KGP, dlatego nie możemy udzielać żadnych informacji – poinformował Ciarka.

 

Zobacz także: Potężna eksplozja w rosyjskiej rafinerii. Ogień widać z odległości kilku kilometrów [WIDEO] 

Boniek kontra dziennikarz. Sąd uchylił wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok Sądu Okręgowego, który uznał, że dziennikarz Piotr Nisztor naruszył dobra osobiste b. szefa PZPN Zbigniewa...

zobacz więcej

MSWiA: Eksplodował jeden z prezentów dla komendanta


Po godz. 14 MSWiA wydało komunikat, w którym potwierdzono eksplozję w „pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji”.


Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb” – czytamy w komunikacie. 


MSWiA potwierdza, że w wyniku eksplozji do szpitala trafił komendant Jarosław Szymczak. „Doznał lekkich obrażeń i od wczoraj (od środy – przyp. red.) przebywa na obserwacji w szpitalu”. 


Poszkodowany został także jeden z pracowników cywilnych KGP. „Obrażenia nie wymagały hospitalizacji” – dodano.


Ministerstwo przekazało także, że „polska strona zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej