RAPORT

Pogarda

Afera korupcyjna w PE. Macron: UE musi poznać istotne fakty

Prezydent Francji Emmanuel Macron (fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN
Prezydent Francji Emmanuel Macron (fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN

Najnowsze

Popularne

Unia Europejska musi najpierw poznać wszystkie istotne fakty i dowiedzieć się o wszystkich osobach zamieszanych w korupcyjne powiązania z Katarem – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron przed spotkaniem przywódców UE w Brukseli. Śledztwo w tej sprawie prowadzą władze belgijskie.

Majątek wiceszefowej PE zamrożony

Grecja zamroziła majątek wiceszefowej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili w związku ze skandalem korupcyjnym – poinformowała Agencja Reutera.

zobacz więcej

Emmanuel Macron wyraził nadzieję, że wymiar sprawiedliwości i Parlament Europejski wykonają swoją pracę, by poznać fakty i osoby zamieszane w „Katargate” przed podjęciem odpowiednich środków – podała Agencja Reutera.

 

„Potrzeba, by wymiar sprawiedliwości wykonał swoją pracę. Należy opierać się na faktach, które są ustalone. Parlament Europejski również prowadzi swoją pracę. To bardzo dobra rzecz, że jest przejrzystość i przykładność (w tej sprawie)” – powiedział prezydent Francji, cytowany przez Agencję Reutera.

 

Eva Kaili i afera korupcyjna

 

Parlament Europejski odwołał we wtorek Greczynkę Evę Kaili (Socjaliści i Demokraci) ze stanowiska wiceprzewodniczącej tej instytucji podczas sesji plenarnej w Strasburgu. Jest podejrzana o korupcję. Chodzi o lobbing na rzecz Kataru, za który miała otrzymać pieniądze. Za odwołaniem było 625 europosłów, przeciw jeden, a dwoje wstrzymało się od głosu.

 

Czytaj także: Wiceszefowa PE traci stanowisko po korupcyjnym skandalu

 

Oprócz Kaili w sprawę korupcji w PE zamieszana jest jej rodzina i inni politycy. Zarzuty wobec Kaili i trzech innych osób to korupcja, udział w grupie przestępczej i pranie pieniędzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej