RAPORT

Pogarda

Arktyczne powietrze nad Polską. Sprawdź, gdzie w środę popada śnieg

Nad Polską będzie rozbudowywał się słaby klin wyżowy (fot. PAP/Mateusz Marek)
Nad Polską będzie rozbudowywał się słaby klin wyżowy (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

W środę Polska znajdzie się w masach chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego. Na północnym wschodzie temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie minus 8 stopni Celsjusza – powiedziała Dorota Pacocha, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Zima w Karkonoszach. Śnieg i szlaki oblodzone

W Karkonoszach, w wyższych partiach gór, leży 15 cm śniegu. Szlaki górskie są nieprzetarte i miejscami oblodzone. Wyruszając w góry, warto...

zobacz więcej

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w środę nad Polską będzie rozbudowywał się słaby klin wyżowy z centrum nad Bałkanami. Od południowego zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa. Przez cały czas będziemy w chłodnym powietrzu arktycznym. 


– Zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnianiami i rozpogodzeniami na Pomorzu. Miejscami słabe opady śniegu. Na północnym wschodzie kraju śnieg spadnie rano, a na południu i południowym zachodzie w godzinach popołudniowych. Rano będą jeszcze zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, minus 4 w centrum, do zera na Wybrzeżu – powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB. 


Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południu porywisty, południowy i południowo-wschodni. Na Podkarpaciu i w rejonach podgórskich może być porywisty, osiągając prędkość do 60 km/h. W Tatrach prognozowana siła wiatru to do 80 km/h, w Sudetach do 65 km/h; wiatr będzie wywoływał zawieje i zamiecie śnieżne. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej