RAPORT

Pogarda

Majątek wiceszefowej PE zamrożony

Wiceszefowa PE Eva Kaili (fot. Yiorgos Karahalis / Reuters / Forum)
Wiceszefowa PE Eva Kaili (fot. Yiorgos Karahalis / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

Grecja zamroziła majątek wiceszefowej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili w związku ze skandalem korupcyjnym – poinformowała Agencja Reutera.

Afera korupcyjna w Brukseli. Szef unijnej dyplomacji: Bardzo niepokojące

Ta wiadomość jest bardzo niepokojąca – oświadczył wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borell, odnosząc...

zobacz więcej

Szef greckiego organu ds. prania brudnych pieniędzy i były zastępca prokuratora Sądu Najwyższego Haralambos Vourliotis nakazał również zamrożenie majątku jej partnera i najbliższej rodziny – podaje portal „Greek Reporter”.

 

Kaili jest grecką eurodeputowaną zasiadającą w grupie Sojuszu Socjalistów i Demokratów oraz wiceszefową Parlamentu Europejskiego. W niedzielę wraz z trzema osobami postawiona została w stan oskarżenia i aresztowana decyzją belgijskiego sądu.


Zarzuty wobec niej i trzech innych osób to korupcja, udział w grupie przestępczej i pranie pieniędzy – podało belgijskie „L’Echo”. Parlament Europejski zawiesił Kaili w jej obowiązkach; grecka partia socjalistyczna PASOK poinformowała, że usuwa ją ze swoich szeregów. 

Belgijska prokuratura informowała, że wszczęła dochodzenie w sprawie możliwej korupcji, związanej z niewymienionym z nazwy państwem Zatoki Perskiej, w którym podejrzanymi są asystenci i urzędnicy Parlamentu Europejskiego. Media podawały, że tym państwem jest Katar.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej