RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

USA wzmacniają obecność wojskową w krajach bałtyckich

USA wzmacnia obecność militarną w krajach bałtyckich (fot.  Sean Gallup/Getty Images)
USA wzmacnia obecność militarną w krajach bałtyckich (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Stany Zjednoczone wzmacniają swoją obecność militarną w krajach bałtyckich. Estońskie Ministerstwo Obrony pisze, że jest to realizacja zapowiedzi prezydenta USA Joe Bidena z czerwcowego szczytu NATO w Madrycie.

Kliczko ostrzega: Po Ukrainie nadejdzie czas na kraje bałtyckie

Mer Kijowa Witalij Kliczko apeluje do Niemiec i świata o wsparcie dla Ukrainy. Jego wezwanie dzień przed wizytą kanclerza Olafa Scholza na Ukrainie...

zobacz więcej

Łotewski nadawca publiczny LSM podał, że na Łotwę trafią jednostki artylerii i sił powietrznych. Na razie będą one stacjonować rotacyjnie w bazach wojskowych w Adażi i Lielvarde. 


– Rząd Stanów Zjednoczonych rozumie, że odstraszanie opiera się na silnej obecności wojskowej oraz współpracy – powiedział minister obrony Łotwy Artis Pabriks.


Z kolei do Estonii trafią pododdziały piechoty. Ponadto, jak podało tamtejsze Ministerstwo Obrony, Stany Zjednoczone w najbliższych tygodniach rozmieszczą tam również system rakiet artyleryjskich HIMARS.


Szef estońskiego resortu Hanno Pevkur powiedział, że będzie to dobra okazja do tego, aby poznać tę broń, zanim w 2025 roku Estończycy otrzymają własne systemy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej