RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dmytro Kułeba: Zachód nie powinien obawiać się rozpadu Rosji

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Liderzy państw zachodnich są podzieleni w sprawie tego, jak mocno wspierać Ukrainę. W rozmowie z „The Wall Street Journal” minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba zaapelował, by świat przestał drżeć na myśl o porażce i rozpadzie Rosji. Ocenił przy tym, że w obronie własnej, Ukraina ma prawo do uderzeń na terytorium okupanta.

Szwajcarska prasa: Aresztowania w Niemczech to pokazówka dla mediów

Niemieckie służby zatrzymały 25 osób, które miały być zaangażowane w próbę zamachu stanu. Mnożą się jednak pytania o zasadność tych działań i ich...

zobacz więcej

Dmytro Kułeba zapewnił, że obywateli Ukrainy, którzy codziennie są bombardowani i mordowani przez żołnierzy Władimira Putina, nie satysfakcjonuje obecny stan posiadania.


Chcą odzyskania wszystkich terytoriów, które posiadali przed rosyjską inwazją z 2014 roku. Czy się to światu podoba czy nie, Ukraińcy nie spoczną, dopóki nie odbiją także Krymu.Wzywam świat, aby nie bał się rozpadu Rosji. Jeśli koła historii zaczną się obracać, żaden człowiek tego nie zmieni – powiedział Kuleba w wywiadzie dla „WSJ” w Kijowie.


Ocenił, że zachodni liderzy powinni porzucić rozmyślania nad tym, jak pomóc Rosji przetrwać i stać się normalnym członkiem społeczności międzynarodowej. Jego zdaniem nadszedł czas, by zrozumieć, że nie jest to taki sam kraj jak inne. – To naród rosyjski doprowadzi swój kraj do rozpadu – stwierdził.Choć Ukraina się do tego nie przyznaje, w ostatnich dniach zaatakowano trzy lotniska na terytorium Rosji. Kułeba nie bierze odpowiedzialności za te zdarzenia na barki Kijowa, ale podkreśla, że w celu obrony własnego kraju, Ukraińcom nie można odmówić prawa do uderzeń na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej