RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Cyberatak na słowackie Ministerstwo Obrony

Zdaniem ministra za atakiem stała rosyjska grupa (fot. Shutterstock)
Zdaniem ministra za atakiem stała rosyjska grupa (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo Obrony Słowacji stało się w piątek celem cyberataku. Najwyraźniej z powodu tego incydentu przestała działać strona resortu. Zdaniem jego szefa Jaroslava Nad'a za atakiem stała rosyjska grupa. Nad' potwierdził też, że na Ukrainie została zniszczona jedna z ośmiu dostarczonych przez Słowację samobieżnych haubic Zuzana 2.

Rosyjscy hakerzy zaatakowali Watykan? Ambasador oskarża

O tym, że to rosyjscy terroryści stoją za wczorajszą usterką watykańskich stron internetowych, a także o tym, że jest to odpowiedź na ostatnie...

zobacz więcej

Nad' powiedział, że atak jest reakcją na czwartkową wizytę w Kijowie, który minister odwiedził wraz z szefem dyplomacji Rastislavem Kaczerem i ministrem gospodarki Karelem Hirmanem. Minister wyraził pogląd, że była to zemsta za wyjazd na Ukrainę.


Trójka słowackich ministrów zapowiedziała podczas wizyty w Kijowie dalszą pomoc wojskową i humanitarną dla walczącej z rosyjską agresją Ukrainy.


Po powrocie do kraju Nad' potwierdził dziennikarzom, że na Ukrainie została zniszczona jedna z ośmiu dostarczonych przez Słowację samobieżnych haubic Zuzana 2. Według szefa słowackiego resortu obrony, który powołał się na informacje od swojego ukraińskiego kolegi Oleksija Reznikowa, dostarczone przez Bratysławę na Ukrainę systemy przeciwlotnicze S-300 funkcjonują bez problemów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej