RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Chorwacja na MŚ, czyli specjaliści od rzutów karnych

Chorwaci jeszcze nie przegrali na mistrzostwach świata w serii jedenastek (fot. PAP/EPA)
Chorwaci jeszcze nie przegrali na mistrzostwach świata w serii jedenastek (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

W środowisku piłkarskim zwykło się mówić, że „rzuty karne to loteria”. Prawda jest jednak taka, że decydują tutaj umiejętności, zwłaszcza jeśli chodzi o radzenie sobie z presją. Wiedzą coś o tym Chorwaci, którzy na mistrzostwach świata jeszcze nie przegrali w serii jedenastek.

Brazylia nie potańczyła. Faworyt wyeliminowany, Chorwacja w półfinale MŚ!

Skrót meczu Chorwacja – Brazylia rozegranego w ramach 1/4 finału mistrzostw świata w Katarze.

zobacz więcej

Dla Chorwacji to szóste mistrzostwa świata i historia pokazuje, że jak wychodzi z grupy, to zdobywa medal. Tak było w 1998 roku we Francji (brąz) i w 2018 roku w Rosji (srebro).

Przed czterema laty w drodze do finału Chorwaci rozegrali aż trzy dogrywki i dwie serie rzutów karnych - w 1/8 finału z Danią i w ćwierćfinale z Rosją. W półfinale z Anglią zwycięskiego gola strzelili w dogrywce.

Teraz w Katarze sytuacja się powtarza. Znów w 1/8 i w ćwierćfinale zespół Zlatko Dalicia wygrał po serii jedenastek - tym razem wyeliminował Japonię i Brazylię.

Tym samym Chorwacja jest pierwszym półfinalistą. O finał zagra z Holandią lub Argentyną.

Trzeba też pamiętać, że o ile w mistrzostwach świata Chorwaci w serii rzutów karnych nie przegrali, to taka sytuacja miała miejsce na mistrzostwach Europy. W 2008 roku przegrali w ćwierćfinale z Turcją, a jednej z jedenastek nie wykorzystał wówczas Luka Modrić.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej