RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Resort obrony Węgier podpisał umowę z niemiecką firmą. Produkuje m.in. głowice bojowe

 Ministerstwo obrony Węgier podpisało umowę o współpracy z niemiecką firmą Dynamit Nobel Defence (fot. PAP/EPA)
Ministerstwo obrony Węgier podpisało umowę o współpracy z niemiecką firmą Dynamit Nobel Defence (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo Obrony Węgier podpisało w piątek umowę o współpracy z niemiecką firmą z branży obronnej Dynamit Nobel Defence (DND), która ma produkować sprzęt dla węgierskiej armii. Spółka ta znana jest z produkcji m.in. granatników, głowic bojowych i materiałów wybuchowych.

Media: Węgry sprzeciwiają się nowemu pakietowi sankcji UE wobec Rosji

Podczas spotkania ambasadorów UE Węgry sprzeciwiły się nowemu pakietowi sankcji wobec Rosji – podał brytyjski dziennik „Financial Times” powołując...

zobacz więcej

– Wspólne przedsięwzięcie rozpocznie odbudowę przemysłu obronnego, który został zdegradowany przez „wiele dekad w dużej mierze nieodpowiedzialnych decyzji politycznych” – powiedział podczas uroczystości minister obrony Węgier Kristof Szalay–Bobrovniczky. 

 

Dodał również, że „w wyniku zawartej umowy siły zbrojne wejdą w posiadanie sprzętu gwarantującego bezpieczeństwo narodu węgierskiego. Sprzęt produkowany na Węgrzech pozwoli zapobiec problemom, które mogłyby wyniknąć z przerwania łańcucha dostaw z zagranicy” – mówił polityk. 

 

– Jako niemiecka firma od lat poszukiwaliśmy miejsca produkcji poza granicami kraju i w końcu znaleźliśmy odpowiednią lokalizację na Węgrzech – powiedział z kolei Avishay Regev, przewodniczący Rady Nadzorczej Dynamit Nobel Defence. 

 

W imieniu niemieckiej firmy umowę podpisał jej prezes Michael Humbek, a ze strony węgierskiej Laszlo Palkovics, szef N7 Holding, a do niedawna minister przemysłu i technologii. 

 

DND, której zakłady znajdują się w pobliżu Burbach, około 100 km na północ od Frankfurtu nad Menem, znana jest m.in. z produkcji granatników RGW 90 i RGW 60 oraz Panzerfaust 3, a także z wytwarzania materiałów wybuchowych i wyrobów o przeznaczeniu wojskowym, w tym głowic bojowych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej