RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Erdogan zapowiada rozmowy z Zełenskim i Putinem. Podał termin

Prezydent Turcji (fot. Turkish Presidency / Murat Cetinmuhurdar / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)
Prezydent Turcji (fot. Turkish Presidency / Murat Cetinmuhurdar / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W najbliższą niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przeprowadzi rozmowę z Władimirem Putinem; planowana jest też rozmowa z Wołodymirem Zełenskim – poinformowała w piątek turecka agencja informacyjna Anadolu.

Erdogan: Uznanie separatystycznych republik przez Rosję nieakceptowalne

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że uznanie przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy jest...

zobacz więcej

O swoim zamiarze Erdogan poinformował, przemawiając na dorocznym forum organizowanym przez Tureckie Radio i Telewizję (TRT). Rozmowy mają dotyczyć korytarza zbożowego.


Turecki przywódca przypomniał o swoich licznych rozmowach z przywódcami Rosji i Ukrainy i podkreślił, że wszystkie działania Ankary mają na celu osiągnięcie pokoju w regionie Morza Czarnego. – Pomimo faktu, że proces dialogu między Rosją i Ukrainą w Stambule został przerwany, jest to nadal najlepsze miejsce do wypracowania długotrwałego pokoju – powiedział Erdogan. – Wojna nie może mieć zwycięzców, a pokój – przegranych – dodał.


Turecki przywódca przypomniał też, że udane działania mediacyjne Ankary doprowadziły do wymiany więźniów na dużą skalę między Rosją a Ukrainą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej